Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1989)

Vlastník Kozička750
Vloženo 7.8.2021
Aktualizováno 24.10.2022

Další motorka, která psala historii cestovních endur. Na Afriku sice nikdy neměla, ale v těchto barvách je nádherná.

První dojmy - Je vyšší a kratší než Afrička, takže je trochu labilní. Zdá se mi, že má i kratší řidítka. Jsou na ni potřeba udělat ventily, takže motor zatím nic moc, ale až se to seřídí, myslím že bude šlapat jak hodinky.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, kluky co maj rádi vyjížďky do přírody, sběratele a milovníky starý techniky.

Doplňky na motorce - Výfuk Sebring

Sháněl jsem pouze tuto barvu a super stav, což se mi po roce povedlo. Bohužel v Čechách to asi nejde, takže jsem musel opět sáhnout k sousedům do Německa. Škoda, že další ročníky Super tenerek měli tak šílený barvy - na některý se fakt někdy nedá koukat.

Na svůj věk jsou tyhle stroje neustále úžasný a každý, kdo si je pořídí z nich bude mít radost.
Kdybych měl tuto motorku jako hlavní, tak asi dám širší řidítka. Možná budu shánět origoš výfuk. Ten laďák Sebrink myslím že ubírá motoru na výkonu ...

Celkové hodnocení - na Afriku bohužel nemá, ale jinak je to hezká stará klasika.

Podzim 2022
Sehnal jsem originál sedlo. Bylo tam totiž “vylepšené” od německé firmy KEDO a byla to úplná hrůza. Byl to takovej gauč, kterej úplně zničil jízdní vlastnosti Tenerky. Byl jsem z toho paf, jak se motorka jízdně změnila po nasazení origoš sedla. Najednou je mrštná, ovladatelná, no paráda.

Missa_vng
Missa_vng napsal 29.10.22 v 10:23 10b.

Mě tyhle vládkyně pouště taky nepřestanou uchvacovat a máš pravdu, že když ladí i barvy, je to dvojitá radost. Proto jsem si pořídil svého Cypa (x-cape 650) v bílé barvě, která nejlíp zdůrazní ty krásné tvary... No jako u tvé Super Tenere Užívej jí radostně a kolama dolů

Kozička750
Kozička750 napsal 02.03.22 v 18:49

Díky všem za skvělé komentáře ! Přes zimu proběhla dost zásadní motorová operace u pana doktora. Původní majitel na ni 10 let nejezdil a to se projevilo na stavu motoru. Membrány v karburátorech v háji, benzínové čerpadlo v háji, veškeré gumové těsnění kam se člověk juknul ztvrdlé. Když jsme otevřeli víko altíku, tak jsme zjistili, že tam kdysi spadnul nějakej kousek čehosi a stator s vinutím byl komplet probroušenej a cívky vypálený. Takže to nedobíjelo ... Nyní je zas vše v cajku. Po seřízení ventilů Tenerka jezdí krásně. Už se těším na jaro !

Beny73
Beny73 napsal 02.03.22 v 07:01 10b.

Máš super sbírku, klobouk dolů V těch dobách byly stejně nejkrásnější motorky, co?

Jenik789
Jenik789 napsal 15.10.21 v 07:48 10b.

Moc pekna 89-ka

-Jandys-
-Jandys- napsal 24.08.21 v 01:05 10b.

Krasavice , měl jsem tu čest se na tomto modelu už dvakrát projet a přijde mi o trošku čilejší než TDM 850, tak ať se ti sbírka povede