Yamaha XT1200Z Super Tenere (2020)

Vlastník renda259
Vloženo 12.7.2021
Aktualizováno 9.11.2022

Velké cestovní enduro pro člověka, který není žádný závodník

První dojmy - Když jsem motocykl koupil a byl ještě v záběhu, tak jsem byl trošku zklamaný, ale po prvních 1000 km a technické kontrole u prodejce jsem spokojen

Doplňky na motorce - Na motorku jsem dokoupil:
- padací rám
- symetrické plechové kufry (Bumot) + nosič
- kryt motoru (šusplech)
- držák telefonu na hrazdu
- rozšíření bočního stojánku
- set pro zvětšení krytu motoru
- Akrapovič výfuk

Když na konci roku 2020 Yamaha oznámila ukončení výroby této motorky, trošku jsem si musel pospíšit s její koupí. Nakonec se mi podařilo sehnat poslední kus skladem v ČR bez elektrického nastavení tlumiče (skutečně jsem obvolal všechny oficiální prodejce v ČR) a v 03/2021 jsem si ji vyzvedl.

Prvních 1000 km jsem na doporučení prodejce netočil víc jak 4500 otáček takže jízda nebyla nic-moc, ale poté co jsem prošel první technickou kontrolou od Yamahy a mohl jsem motorku trošku více vytočit, tak spokojenost. Určitě jsou na trhu rychlejší motorky, ale pro běžné ježdění (i s manželkou a kuframa) naprosto vyhovující stroj.

Dodatečně jsem ještě dokoupil výfuk Akrapovič, čímž se motorka trochu oživila v nižších otáčkách (alespoň mám ten pocit) a set pro zvětšení krytu motoru. Jinak po téměř 2 letech a 17ti tis km spokojenost.

VB79
VB79 napsal 21.07.21 v 11:00 10b.

Mám ji taky a jsem velmi spokojen, naložíš kufry a jedeš na výlet. Hodně šťastných kilometrů.

knoto
knoto napsal 18.07.21 v 23:50

Mam ju štyri roky, 42.000km a stále mi robí radosť.
Veľa šťastných kilometrov ?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.21 v 08:49 10b.

Guga
Guga napsal 12.07.21 v 21:09 10b.

Výborná volba, určitě nebudeš litovat. V režimu sport už to i jede