Suzuki AN 150 Vecstar (1997)

Vlastník Rohlík
Vloženo 8.4.2021
Aktualizováno 8.4.2021

Skútr do práce a zpět. Spolehlivej, dostačujicí výkon, obratnost ve městě ideální. Ani velkej, ani malej.

První dojmy - Byl jsem z něho unešen, perfektní volba pokud člověk nespěchá, ve městě je jako doma a do 50 km okolo domova je dostačujicí. Z motorky jsem si musel zvyknout že neřadím a konstrukce skútra je jiná než moto s nádrží před sebou. Vedení rámu spodem mi to dal najevo hned v první zatáčce a já nevěděl co s nohama, divnej pocit pokud na tom člověk sedí prvně.

Proč jsem si vybral tenhle...Nechtěl jsem do práce tahat auto a drtit pionýra každý den, to už mi bylo vzhledem k jeho věku líto. Něco silnějšího na ježdění 5 km tam i zpět, to němělo smysl a tak přišla rozvaha mezi 50ccm a 200ccm. Padala otázka...co když pojedu někam dál, tak aby to trochu jelo. Velký skútry jsou určitě pohodlný, ale těžký a tak jsem chtěl nějaký střed. Naskytl se inzerát tohoto kousku. Byl to dovoz a nepojizdný, ale za to zachovalej kousek s minimem škrábanců a vypadá, že se mu vyhnula i nějaká havárie. Po stránce technické mu chyběla jen baterie a vyčistit karburátor. Ale na Dovozové STK jsem se trochu zasekl, měl jsem k němu jen jaký si německý papír...údajně nějaký technický list z ciziny a tak papírově jsem to musel vše dohonit, zaplatit 3000 za lejstra a úřední jouda si mě přehazoval jak horkej brambor mezi STK a úřadem. Připadal jsem si jako když jednám doslova z idiotama. Co jinde jde normálně, já musím vždy narazit na problém. Ale po asi 3 tahanicích, mezi těmi to velmocemi jsem dostal českou spz a mohl jsem konečně vyjet na silnice.

Jízdní vlastnosti... Velmi mě překvapilo odpružení, tlumení je opravdu krásné a nějaká nerovnost na silnici není skoro znát. Skůtr má malá kola (10), i na to jede pěkně a příjemě. Ze zkušeností bych opět volil jen známou značku a vyhnul se číně, Nemám problém že mi něco někde upadává, plasty drží tvar i barvu i po těch letech a 30 tis km.
Co se týče cestování... sedlo je pohodlné, ve dvou už není moc místa, ale i spolujezdec sedí na pohodlném širokém sedle. Spolehlivost řekl bych že značka zaručuje sama o sobě a žádná závada mě nepotkala.

jirkouš
jirkouš napsal 10.04.21 v 20:42

Mam doma jiz 17 let stejnyho a spokojenost. Ty 10 kola jsou ale spatny na pisku a sterku

jirkouš
jirkouš napsal 10.04.21 v 20:23 10b.