Honda PCX 125 (2016)

Vlastník listicka712
Vloženo 21.11.2019
Aktualizováno 12.9.2023

Démonické přibližovadlo do práce

Motorka koupena od FIRMA:Bonmoto (Brno-Štýřice) - Koupena jako předváděčka z moto GP, najeto něco málo přes 100 km, pro mě ideální kombinace rozumné ceny + pěkné historie. Byla to láska na první pohled! :)

První dojmy - Oproti předchozímu Hyosungu 50 velká změna, ze začátku rozpaky nad mohutností i výkonem - na první samostatné cestě mě pěkně potahala :D Mám krátké nohy, takže mi chvilku trvalo najít ideální pozici, ze které jakžtakž dosáhnu.

Motorku bych doporučil pro - Kdo si netroufá na plnohodnotnou moto, ale nechce zavazet na silnici, pro toho je PCX 125 super volba

Doplňky na motorce - Na svoje první Vánoce (2016) dostala kufr GIVI e340. Je tak akorát na přilbu, kterou si tak nemusím tahat do kanclíku. Zpátky zase v pohodě dovezu menší nákup. Naprostá spokojenost.
Loni (2018) manželem nainstalované vyhřívané hefty Oxford, značně zvyšující komfort při jízdě. Možné přepnout dvě inztenzity ohřevu. Manžel zamontoval blbuvzdorný systém - automaticky s vytažením klíčku se ohřev vypne (kdybych ho zapomněla vypnout manuálně).

Hondička Pexeso (jak jí familierně říkám) nahradila předchozí Kačku, Hyosung 50, která si postavila hlavu a odmítla dál sloužit. Výkonově to byla velice vítaná změna, přestala jsem mít pocit, že na silnici zavazím. Občas dokonce i předjíždím :D Volba padla na tento model především díky všeobecné spokojenosti uživatelů a o něco příznivější ceně, než mají srovnatelné modely Yamaha. Yamaha je u nás doma ale srdcová záležitost, manžel sedlá Fazer FZS100, kde batůžkařím. Proto nevylučuju, že se někdy v budoucnu zaměřím tímhle směrem :)

Nutno uvést, že je to dříč, který mě v sezóně denně vozí 35 km po okreskách a městě do práce a zpět. Ve městě naprostý luxus, vždycky nějak zaparkuju a předjíždění kolon sice nemám v lásce, ale občas mi rupnou nervy a jedu :D Mezi městy je jízda svižná, v podstatě pořád jedu na plný kotel. Proto spotřeba je trochu vyšší než se oficiálně uvádí, ale přesně to už nesleduju. Ovladatelnost super.

V terénu jsem zatím nejela a upřímně to neplánuju. Spolujezdce nevozím. Žádnou delší trasu jsem zatím neabsolvovala, ale do budoucna mě to láká. Ve volném čase cestujeme ale téměř vždy dva a Fazer by se vedle PCX na nějakém pořádném výletě asi dost nudil.

Gogo18
Gogo18 napsal 08.02.21 v 21:29 10b.

Pěkná recenze

Tondast
Tondast napsal 23.11.19 v 19:39 10b.

soklik
soklik napsal 23.11.19 v 17:24 10b.

TondaBenda
TondaBenda napsal 21.11.19 v 18:40 10b.

pekná