Yamaha FJ 1100 (1984)

Vlastník Kaprolet
Vloženo 3.10.2018
Aktualizováno 5.10.2018

Nepopsatelně skvělá. Jezdí úžasně.

První dojmy - Krásná klasika z bombastických motocyklových časů. Tady se musí skutečně řídit. Skvěle :-)

Motorku bych doporučil pro - Vzhledem k tomu že nelze nastavit jízdní režimy, nemá ABS, místo přístrojů nebydlí tablet, chybí katalyzátor a ani 300 km/h to nejede, tak se na tom dle dnešních standardů nedá jezdit. Na machrování se vůbec nehodí. Ani na ní člověk nevypadá zámožně. Na manipulaci je třeba síla. Prostě dnes už skoro pro nikoho. Jen pro milovníky japonských veteránů a dinosaury jako jsem já. Super!

Doplňky na motorce - Nemá bohužel původní krutopřísné hranaté blinkry ale to se vyřeší. FJčko žádné doplňky nepotřebuje. Je dokonale krásné už z továrny. Jedině doplním časem dobové hranaté osmdesátkové kufry od Krausera. Ty na ní patří.

Vzhledem k tomu že už mám doma jedno FJ1200 před renovací, tak tahle mašina byla jasná volba. Jen jsem musel počkat až se naskytne přesně to, co se mi líbí. Originál barvy, výfuky, plexi atd. Navíc červená kola ze švýcarského modelu. Paráda. Stav moc pěkný. A ještě k tomu se jedná o jednu z prvních motorek prodanou v květnu 1984. Zatím proběhla jen zkušební jízda o délce asi 20 km po krásách Německa. Takové silnice tady už asi chudák nezažije. Je poměrně krátce zpřevodovaná. Zbytečně se to točí. Chybí jí šestka a větší pastorek. Pastorek dám o zub větší. Šestku bohužel nedodělám. Moc to netahá (německá verze= 100koní). Přední vidlice je poměrně měkká ale na jízdu to kupodivu nemá vliv. Antidive už zřejmě asi tak 30 let nefunguje a asi je odpojený. Zadní tlumič se chová dobře. Na to, jak kdysi před 15 lety na bývalém FZ750 nestál za moc, tady funguje ukázkově. Přitom vypadá úplně stejně. Brzdy jsou poplatné době vzniku, ale na moje ježdění to stačí. Stroj byl sice koncipován jako supersport (tomu se vážně nechce věřit), ale u výrobce brzy přišli na to, že to není úplně správné zařazení stroje a další vývoj modelu se orientoval turistickým směrem. Váha rozhodně není tak hrozná jak se všude uvádí. Mašina není nikde ojebaná a plastofilové se tady opravdu na své nepřijdou. Manipulace byla mnohem horší s BMW R1150GS, které jsem měl předtím. I moje současné ZZR1100 je na manipulaci mnohem horší. Dokonce by se dalo říct, že ovladatelnost a pocit mrštnosti je tady mnohem lepší než na některých novějších motorkách. Je to zvláštní, ale nepůsobí za jízdy dojmem těžkopádnosti. Zatáčí skvěle. Jako fakt! Nechápu jak je možné, že se dá tak skvěle klopit a dají se s ní tak parádně projíždět zatáčky. Přitom na první pohled všechno špatně. Malá kola, blbé brzdy, antidive, žádný rám...Tady se vyplatí dát na osobní pocity. Pohodlí je značné. Emoce nekonečné. Krásně voní po benzínu. Přitom aby si člověk užil jízdu, nemusí jet jako prase.
Moc se mi to jako celek zamlouvá. Nechápu proč jsem na tak skvělou mašinu nepřišel dřív a byl ochotný platit BMW libůstky a extrabuřty.

čmoudak
čmoudak napsal 10.10.18 v 21:40 10b.

Opravdu moc krásná, víc není potřeba komentovat. 👍👍👍

prodrive
prodrive napsal 10.10.18 v 19:43 10b.

si moja krvná skupina... za 10

Kaprolet
Kaprolet napsal 10.10.18 v 12:50

Voní krásně. Ale takhle vonět má. Kohout je OK. Ten problém je mi dobře znám. Děkuji za upozornění.

Novější mašiny jsem už měl a nějak jsem dospěl k názoru že se bez nich rád obejdu. FJčko jsem koupil to nejlepší, které jsem za půl roku našel. Podotýkám že pro mě je vhodná jen 1100 nebo první 1200 1TX
Je potřeba nakupovat dokud ještě jsou a nestojí skoro nic.

NXram
NXram napsal 10.10.18 v 06:47 10b.

Jak já ti rozumím... ten pocit z jízdy na těchto motorkách je nepopsatelný, to na nové nezažiješ Ať ti dělá jen radost, je fakt krásná a hlavně origo, znám jaký je problém nějaký napadený kus dostat do cajku

Bezmozek
Bezmozek napsal 08.10.18 v 23:00 10b.

Krásně voní po benzínu...???!!!
Hele jestli Ti voní po benzínu, tak zvedni nádrž a koukni se na kolínko benzínovýho kohoutu. Jestli je volný, tak omotat drátem. Nebyl bys první komu shoří FJ kvůli kohoutu. A platí pro všechny ročníky