Yuki Fairy 125 (2014)

Vlastník Kobra_11
Vloženo 14.6.2016
Aktualizováno 14.6.2016

Je to pěkná čína, ale pro moto začátečníka a na jízdu do práce a po městě je to fajn stroj

První dojmy - Oproti předchozí Yuki Fairy 50, kterou jsem měl upravenou na 75ccm (s lepším variátorem a elektronikou) je to znatelný rozdíl a 125ccm prostě lépe táhne. Bydlím 6km na kopci, takže to fakt ocením :-). Vzhledově moc pěkný skůtr. Na delší trasy samozřejmě nepohodlný, ale k tomu není určený. Na jízdu po městě a dojíždění 10km do práce je to ale fajn.

Doplňky na motorce - Předchozí majitel dopředu instaloval něco jako LED denní svícení. Nejraději bych to sundal )). Ale nemá to smysl, příští rok půjde skůtr dál a chci maxiskůtra (Aprilia Atlantic nebo Malaguti Madison)

Již předtím jsem měl tento model YUKI Fairy, ale obsah 50ccm předělaný na 75ccm. Tento Fairy 125ccm se mi naskytl jako dobrá koupě a nechám si ho jen na rok, než pořídím maxiskůtra Aprilii Atlantic nebo Malaguti Madison 250ccm (možná i Kymco X-Citing).
Jinak ve své kategorii "číňanů" tento skůtr není špatný. Cenově dostupný a technické problémy jsem žádné neměl (ani u předchozího Fairy 50). Výkonově celkem standard, brzdy výrazně lepší než u předchozího Fairy 50. Slabinou jsou klasicky malá kola, takže skůtr na nerovnostech poskakuje a dlouho se to vydržet nedá . Spotřebu mám asi tak kolem 3,5 až 4l ale je to dáno i tím, že bydlím 6km na kopci, jinak by asi byla spotřeba menší.
Je to fajn skůtr na jízdu po městě a ideálně po pěkném asfaltu.
Na delší cesty se nehodí.