ČZ 175/470 (1962)

Vlastník jelenl
Vloženo 14.1.2016
Aktualizováno 15.4.2017

Prostě sportka od ČZ. Pořízena při obrovské náhodě a štěstí, stále nechápu jak se to vlastně povedlo.

První dojmy - Nějaký díl chybí, naopak něco je i navíc, i když to zrovna neberu jako výhodu např. blinkry a rozvrtaný zadní blatník. Podsedlové plechy, kryt karburátoru i originální kryt řetězu byl k motocyklu! Je chudák hoodně rezavá, ale není to tak zlý jak to na první pohled vypadá, jsem optimista :-). Rozhodně má svoje kouzlo a motor po pár šlápnutí naskočil, prostě chce jezdit!!!

Doplňky na motorce - Nějaké jsou, ale vše co na motocykl nepatří, půjde pryč!

Narozena byla roku 1962. Poté si jí dne 16.5.1963 koupil pán zaplatil 2300Kčs v hotovosti a 5000Kčs si půjčil. K tomu mám fakturu z Mototechny i stvrzenku. Na tehdejší domu to musela být velká suma peněz... pak bohužel dlouho vůbec nic nevím. Po 40-ti letech od jejího narození jezdila po vesnici a polích a tou dobou byly nejspíše zrušeny originální papíry a SPZ. Poté ji zakoupil můj předchůdce a byla dva roky venku na dešti a nikdo se o ní nestaral. Já jsem se s obrovskou náhodou a štěstím dostal ke koupi, ale přivezl mi ji kamarád. Později jsem prodejce kontaktoval a ten mi poslal návod k obsluze a zmíněnou fakturu z Mototechny atd. Tímto bych mu chtěl velmi poděkovat za skvělé jednání a také dodatečně všem předchozím majitelům, kteří dochovali všechny ty dobové papíry. Mě opravdu neuvěřitelně nadchly!
Poté co jsem ji měl doma, bylo mi ho opravdu líto, chudák rezavá... Mám v plánu o ní náležitě pečovat.

13.12.2016 - celý rok jsem se snažil řešit otázky ohledně veteránských papírů, ale s ohledem na historii tohoto motocyklu. Nebyl jsem si prostě jistý, v jakém stavu jsou původní papíry. Něco mě stále hlodalo v mysli... Souhra mnoha náhod a obrovské štěstí mě provázelo, když jsem se dostal do kontaktu s původním majitelem. Když jsem se zeptal na velký TP a v jakém je stavu, dozvěděl jsem se, že ho má doma v šuplíku a papíry jsou v depozitu. Neměl jsem slov... Jenže depozit propadlý o týden a k vytažení znamenalo udělat STK, takže jsem o víkendu zapracoval, motorku jsem dal "trochu" do pořádku, zprovoznil elektriku, namontoval všechny díly a trochu očistil. Po montáži předního světla jsem byl z motorky naprosto nadšen! STK proběhla naprosto bez problémů a vytažení z depozitu a převod také, navíc mám starou SPZ!
Takže, zázraky se dějí a nejen o vánocích! Nemám slov...

rudirt
rudirt napsal 16.04.17 v 13:26 10b.

GRATULACE! Krásný příběh se super koncem!
Přeji mnoho trpělivosti, ať se dílo podaří.
AŤ JEZDÍ !!!

Sieg
Sieg napsal 16.04.17 v 13:00 10b.

Super

pp377
pp377 napsal 16.04.17 v 06:46

Super věc, že se Ti to povedlo. Obrovska gratulace!

jelenl
jelenl napsal 15.04.17 v 23:20

Díky za podporu. Starosti jsou již vyřešený takže nyní postupně proběhne rozborka, čištění, konzervace a znovu oživení. Práce bude dost, ale bude to radost

čz475
čz475 napsal 14.04.17 v 21:18 10b.

Gratuluji, pěkné oživení stroje a záchrana i s doklady, já je mám jen zrušené, ale už máme otestováno a v týdnu bude V RZ.