Yamaha WR 125R (2010)

Vlastník verbes96
Vloženo 16.11.2015
Aktualizováno 16.11.2015

Chtěl jsem enduro 125 a pro mě WR125R bylo nejlepší volba.

Yamaha XT 125R: o něco malo slabší
Honda CBR 125R: nevyhovovala mi posedem a celkem velikostí
Honda XL 125V Varadero: když sem našel wr za stejny penze nebylo co řešit
Yamaha WR 125X: nenašel jsem žádné cenové relaci
Blata 125 Motard: moc se mi nelibala přední maska

První dojmy - Zamiloval jsem se na první pohled prostě jedinečná motorka a ještě v černo-bílé kombinaci vypadala prostě luxusně. Překvapil mě hodně vysoký posed, ale zase z motorky jsem měl dokonalý přehled o všem co se kolem mě děje.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro toho kdo rád objevuje a nevadí mu když je motorka i on špinavej

Jak už jsem psal na začátku zamiloval jsem se na první pohled pak už jen stačilo počkat na tu správnou chvíli a koupit ji.
Motorku jsem koupil 1800km dovezenou z francie, ale to mi vubec nevadilo v době kdy jsem ji kupoval jich ještě tady moc nejezdilo.
Moje první skušenost byla taková že hned jak sem ji dovezl domu musel jsem si ji vyzkoušet. Kupoval jsem ji s drapákem tak mě nenapadlo nic jiného než vyjet za barák na louku a jezdit, ale hned když jsem zastavil tak jsem stoupl do díry a motorka mi spadla a zlomil jsem si spojkovou páčku. No nic jel jsem domu a hned jsem objednal novou. S motorkou jsem pak jezdil jen po polních a lesních cestách.
Pak mě terén pokud se dá tak lesní cestě říkat omrzel a přezul jsem na silniční gumy. Musim říct že takou srandu jsem do té doby nezažil při rozjezdech se stavěla na zadní, brzdy šli vždy skoro na doraz no prostě skoro jak na motardu. Jak jsem přezul na silniční gumy hned mě začalo bavit cestovat 100-150 km za den nebil problém když jsem si udělal po 80km přestávku protože to sedlo bylo vážně moc tvrdý. Pár takových výletů a pak jsem zvládal cestu 340 km přes pul republiky s 2 zastávkama za 1 den problém nastal den druhý, když sem jel tu samou trasu domů, to mě bolela prdel už po 20km, ale jízda ve stupačkách to částečně vyřešila.

Takže po mé zkušenosti bych motorku nedoporučil někomu kdo chce hodně cestovat. Jinak motorka je motorově úplně dostačující není problém s ní jet 100km moje maximálka byla kolem 120 ale to uz je motor moc vytočenej a nelíbí se mu to.
Podvozkově je motorka naladěna vic do terénu než na silnici, ale to se da lehce vyřešit povolením nebo utažením zadního tlumiče. Úložného prostoru tam moc není akorát na lékárničku. Spotřebou jsem se nikdy nedostal přes 3.5l takže spokojenost
Na servis není moc náročná akorát měnit Olej, filtr, a v 6000 zkontrolovat ventily jinak nic náročnýho.