Yamaha XJ 600 (1996)

Vlastník Whiteshark
Vloženo 28.5.2015
Aktualizováno 28.5.2015

Motorka pro každodenní ježdění do práce a z práce, na výlety, pro zábavu. Ale hlavně mazlík. Technicky musí být ok, jak to jen jde, vzhledově prostě postupně.

První dojmy - První dojmy smíšené. Dlouho stála, asi 5 let, takže gumy, brzdy, vidle a pod. stály za prd a dlouho trvalo, než jsme ji rozhýbali. Ovšem jakmile chytla a ohřála se, divil jsem se, jak dokáže pelášit. A ten zvuk... Ovšem než přišla první zatáčka. Nedotáčivost, brzdy hrozný, ale to se vyřešilo postupně. Teď maximální spokojenost.

S Diversionem máme už za sebou skoro rok. Byla to zaprášená 5 let stojící motorka, kterou jsem dával postupně dohromady. A už se celkem povedlo.
Začnu motorem. Je trochu hlučnější při volnoběhu, ale to je normální. Jak se člověk rozjede, vše je super a má skvělý chod. Hlavně postupný nárůst výkonu. Dají se s ním jezdit výlety na klidovku, i tahat do vysokejch a zablbnout si. Na chlazení vzduchem zvládne i nesmyly po městě. Při řazení je nejhorší jednička z neutrálu. Trochu to cukne, ale to je prostě taky normální. Pak už to jde. A 3,4,5,6 se tam kope jedna báseň. Hlavně je to prostě čtyřválec, pilka a ten zvuk je super.
Co se jízdních vlastností týče, tak byl dost nedotáčïvý. Ale všechno se dá vyřešit gumami. Dopředu 120, dozadu 150 šířka a jde krásně do zatáček a sedí.
Brzdy nejsou nic moc, ale bohatě postačí, když neděláte extra velký kraviny. Zase nemusíte mít strach, že jen tak půjdete přes řídíka.
Nejlepší je asi údržba. Všude spousty místa, hrozně jednoduchá motorka, takže stačí ovládat trochu angličtinu, stáhnout si manuál a když je člověk trochu zručnej, všechno si udělá sám. Díly stojí taky pár korun, když nemusíte mít nutně originál.
Prostě motorka na každodenní ježdění do práce, z práce, na výlety a na vyblbnutí. Ale hlavně ne do terénu :)

Whiteshark
Whiteshark napsal 29.05.15 v 19:16

Moc Vám děkuji. Po pravdě je to můj comeback k motorkám. Před 11 lety jsem měl ošklivou nehodu a motorky šly z domu. Tohohle se chtěl před rokem zbavit kamarád za 12tis. Ukecal jsem ho na 7,5tis. Prostě paráda! :D Fakt nebylo co řešit a nelituju. :)

Honza273
Honza273 napsal 29.05.15 v 07:26 10b.

Tento model XJčka bylo moje první vělké moto, a velká spokojenost. Přeji mnoho spokojených km

kubrt1965
kubrt1965 napsal 29.05.15 v 00:00 10b.

Pohodovka za dobrý peníze