Logo Splitfire Splitfire

Informace o značce

Historie značky

Společnost SplitFire International, Inc., se sídlem v Chicagu, Illinois, je známa svou působností od roku 1991. Dnes její výrobky nabízí více než 20 000 prodejců po U.S.A., jsou známy také v 50-ti zemích celého světa. Všechny výrobky mají certifikaci ISO 9000.

Kromě zapalovacích svíček jsou ve výrobním programu koncernu také:
- zapalovací kabely
- 100% syntetické oleje a filtry
- chladící a nemrznoucí směsi

SplitFire Inc. je prvním výrobcem, který prolomil design a výkon za posledních 75 let mezi výrobci zapalovacích svíček ostatních značek.

Patentovaný design zemnící elektrody - rozdělené do "V" - rozpoutá ve spalovacím prostoru doslova ohnivou bouři a tím dokonalejší spalování. Výsledek je to, že větší procento paliva se spálí a přemění na energii potřebnou k efektivní práci motoru. Je tedy zapotřebí menšího množství paliva, které je lépe využito. Nedochází k nedokonalému zapálení směsi a spalovací prostor a výfukové plyny jsou tedy čistější. Zvyšuje se hodnota kroutícího momentu a výkonu motoru, toto zvýšení je možné ověřit na grafech motorové brzdy. Tím, že je směs ve válci lépe zapálena a tedy dokonaleji vyhoří bez nežádoucích zbytků, přispívají zapalovací svíčky SplitFire k menšímu mechanickému poškozování motoru, protože snižují tvorbu karbonu ve spalovacích prostorech.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist