Logo Rhon Rhon
  • L

Informace o značce

...aneb celým jménem Qingqi Group Ningbo Rhon Motorcycle Co., Ltd.
Pozor, existuje nejméně ještě jedna značka s Qingqi ve jméně – Jinan Qingqi, která s Rhon nemá nic společného.

Historie značky

Firma založená roku 1998 sídlí v Ningbo City, v části zvané Cixi, provincie Zhejiang. Poloha je to pro výrobní firmu orientovanou na vývoz strategická, neboť do přístavu Ningbo je to pouhých 50 km a do Šanghaje 200 km. V nabídce značky Rhon najdete motocykly, skútry, čtyřkolky, ale i samotné motory nebo startéry pro auta a různá další příslušenství.
Zajímavá je i pestrá paleta motocyklů – vedle moderních elektroskútrů můžete zakoupit i téměř přesnou kopii Hondy Super Cub (…z roku 58…), vše v objemech od 50 do 250 ccm.
V tiskové zprávě deklarují zástupci firmy výrobní plochu 35 000 čtverečních metrů a 500 zaměstnanců, z nichž šesedátka jsou strojírenštní odborníci a konstruktéři. Vedení také z patřičnou hrdostí poukazuje na udělení certifikací ISO9001 (systém řízení kvality), 3C (=CCC, čínský certifikát bezpečnosti),DOT (schválení k provozu pro US), EPA (ekologie-ochrana ozónové vrstvy) a EEC (schválení k provozu pro EU).
Roční produkce strojů dosahuje 250 000 kusů a kapacita pro zpracování kovů a plastů pro další použití v motorech, ledničkách a myčkách se blíží dalším 200 000 jednotkám kusů.
Motor s označením 152QMI prošel dokonce ve Spojených státech zátěžovou zkouškou a byl vyzdvižen pro nízkou spotřebu benzínu, dobrý výkon, malé opotřebení a tichý běh.
Svou dealerskou síť má značka nejenom ve třinácti zemích Evropy, ale také v Rusku, Thajsku, Vietnamu, Bangladéši,Austrálii, na Novém Zélandu, v Africkém Maroku,Dubaji, Ománu a JAR a konečně i poslední obydlený kontinent je obsazen – USA, Kanada, Mexiko a Brazílie...
Zajímavost na konec: motocykly Rhon se dají na našem trhu koupit i pod značkou Cleveland Motorcycles. Jedná se o podobný relabeling, jako jsme zvyklí například u obchodních značek Yuki, Kentoya atd.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist