Logo Polini Polini

Informace o značce

Polini je italský výrobce tuningových dílů a doplňků na motocykly, mopedy a především skútry. Polini též vyrábí válce a variátory pro běžné i závodní použití a v jeho produkci najdeme i skládací kola o objemu 50 ccm a výkonu až 15 koní.

Historie značky

Značka Polini se zrodila krátce po 2. světové válce, když se pan Battista Polini vrátil z vojenské služby a začal s úspěchem vyrábět kola. Původním logem firmy byla postava berana, kterou si Polini vypůjčil ze znaku své armádní jednotky. Krátce poté, co italský trh koncem 40. let zaplavily skútry Vespa a Lambretta, zahájil Polini výrobu jejich náhradních dílů. Vášeň pro dvě kola nakazila i syny pana Battisty Carla, Franca a Piera. Bratři Poliniovi, čisté bergamské krve, jejichž srdce bijí pro enduro, zahájili na počátku 70. let výrobu prvních vlastních motocyklů. Díky úsilí Carla a Franca se Pierovi podařilo získat 3 italské tituly v enduru, které otevřely cestu nesčetným úspěchům dobytým v dalších letech.
V roce 1975 si úspěch firmy Polini - Motori získal italský trh a ze staré, menší dílny 400 m2 se firma přestěhovala do Nembra na plochu 10000 m2, z nichž více než 8000 je kompletně zastřeseno. Průmyslový komplex-momentálně sídlo firmy Polini-Motori zahrnuje: středisko pro výzkum, zkušební halu, oddělení technického poradenství, přípravu a kontrola jednotlivých dílů, balení a spedice, obchodní a administrativní část - kanceláře a sklad náhradních dílů, zvláštních součástek a doplňků.
Výrazný vzestup tranformací přivedl firmu Polini-Motori kromě změny sídla i k rozdělení činnosti, z tohoto důvodu byl v Bergamu otevřen moderní, výborně vybavený sklad pro prodej náhradních dílů a doplňků. Polini-Ricambi (náhradní díly) je nyní důležitým střediskem pro všechny nadšence nebo jednoduše motorkáře, kteří považují kvalitu a poradenství za neodmyslitelnou součást stoprocentního prodeje.

Výrobní část firmy:

Středisko pro náhradní díly nyní zaujímá plochu cca 2800m2. Výroba Polini-Motori zahrnuje všechny součástky pro vypracování a výrobu mopedů, skútrů a motocyklů 2T a 4T. Sestava tepelné jednotky (Grupo Termico) se zrodila po mnohaletém působení na závodech a setkávání se s konkurencí. Výfuky nabízí taková řešení, že uspokojí požadavky jakéhokoli jezdce; napájení, lamelové ventily a speciální karburátory (větší) umožňují lepší "dýchání" motoru, optimalizují spotřebu a zvětšují výkon. "Superval" je funkční systém, jež optimalizuje tok nasávané směsi, je patentován a je na světové úrovni; prodloužený převodový poměr umožňuje zvýšit maximální rychlost. Speciální součástky jako hřídele motoru včetně ojnice, carter motoru s větším lamelovým ventilen i vše ostatní slouží ke zlepšení a zvýšení výkonů motorů. Minimotor dream bike nabízené v několika modelech, skutečná replika motorek z velké ceny, skútříček - věrná miniaturní napodobenina nejrozšířenějšího dopravního prosředku na světě a minicross - novinka roku na trhu. Polini v současnosti vyrábí také motorizované koloběžky SkAtE.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist