Logo Mp Korado Mp Korado

Informace o značce

Nahlédněte do historie českého dovozce mopedů a skútrů, který v 90. letech úspěšně prolomil nadvládu Babet.

Historie značky

Společnost MP Korado CZ byla založena v roce 1994 v Uherském Hradišti. V témže roce vyrobila slovenská společnost PS Manet z Povážské Bystrice svůj první moped Manet Korado. MP Korado se stalo výhradním dodavatelem těchto strojů pro Českou republiku.

Moped Manet Korado se stal po svém uvedení na trh u českých zákazníků velmi oblíbeným a narušil téměř neomezenou nadvládu Babet ze slovenského Kolárova. Stroje Manet Korado se prodávaly ve dvou variantách v závislosti na motoru, který je poháněl. Tím byl motor Puch Maxi nebo Supermaxi se způsobem startování klasicky pomocí pedálů nebo startovací pákou. Mopedy byly dodávány v šesti základních barvách a jejich výroba byla ukončena až v roce 2006.
Od té doby se společnost zaměřila na dovoz skútrů především z Číny prodávaných pod značkou mpKorado. V nabídce společnosti lze v současné době nalézt čtyři modely s objemem motoru 50 ccm a další čtyři modely s objemem motoru 125 ccm.

Vrcholovým modelem značky mpKorado je skútr s názvem Admiral 125, který má zákazníkům nabízet vysoký komfort jízdy. Stroj je poháněn čtyřdobým vzduchem chlazeným jednoválcem o objemu 124,6 ccm s výkonem 6,6 kW při 6 725 ot./min. Admiral 125 dosahuje maximální rychlosti 85 km/h a je vybaven kotoučovými brzdami vpředu i vzadu. K dostání je ve stříbrné nebo černé barvě.
Společnost pod svou značkou mpKorado prodává také elektrokola, která jsou opět dovážena primárně z Číny. Novinkou pro rok 2013 je model MINI New s třístupňovým rychlostním regulátorem. Dojezd elektrokola činí 45-50 km na úplné nabití baterie, které trvá 4 až 6 hodin. Výkon motoru se pohybuje mezi 180 až 250 W a maximální rychlost atakuje hranici 30 km/h.

Od roku 2012 nabízí společnost jednomístný elektromoped s názvem mpKorado E1. Jeho motor nabízí výkon v rozmezí 500 až 800 W. Na rovinatém terénu sahá dojezd elektromopedu ke 40 km, je tedy určen pro dopravu na krátké vzdálenosti, což ocení především obyvatelé měst.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist