Logo Mikilon Mikilon
  • D
  • M

Informace o značce

Značka motocyklů z továrny Jiang ChaoZhong Industrial Co.,LTD, založené přesně 8.1. 1997.

Historie značky

Továrna začínala jako součást většího gigantu a jejím původním portfoliem byly malé domácí spotřebiče a elektrické nářadí.
Po několika úspěšných letech fungování firma nashromáždila kapitál, umožňující rozšíření výroby a tak roku 2002 vznikly první dirt biky a čtyřkolky Mikilon.
Jejich výrobě předcházel vstup Číny do volného obchodu roku 2001 a především investice do nového výrobního provozu od mateřské ChaoZhong Group ve výši 5 milionů amerických dolarů. Investicemi se nešetřilo a tak došlo na moderní počítačové vybavení provozů a najímání mozků ze zahraničí.
Zejména v prvních letech výroby vozidel byla firma ve stálé komunikaci se svými prodejci a sbírala jejich kritiku, aby ji mohla obrátit ve zlepšení svých strojů.
Tato snaha se brzy vrátila v podobě navýšení počtu prodaných kusů.
Rok 2008 mučí světovou ekonomiku finanční krize. Výrobci reagují různě a vcelku neobvyklá je tedy další investice do konkurenceschopnosti svých výrobků, k jaké došlo v ChaoZhong. Nový skladový systém, 3D CAD software pro jejich R&D oddělení (Research and Development – vývojové oddělení) a změna řízení výroby.
Vyplatilo se – produktivita, efektivita i kvalita výroby jde znatelně nahoru.
Firma loví ISO bobříky a brzy je 9001 certifikát doma. Hned za ním schválení CE a EEC/EPA (pro EU a Spojené státy).
Divize Mikilon Motor je úspěšná v prodejích a zvyšuje výrobu až na současných 20 000 strojů ročně. Obsazuje kubatury 110ccm / 125ccm / 150ccm / 250ccm – vše dirt bike, nebo čtyřkolky. Tichá pošta hovoří o nápadné podobnosti s Hondou CRF a dokonce záměnnosti motorových dílů… i model MTM má design, který evropan odněkud zná…
Mikilon vyváží do Evropy, Jižní i Severní Ameriky, Austrálie, Asie i Afriky….(nedotčená zbývá jen Antarktida – zatím).
Na závěr motto firmy: Snažíme se dosáhnout kvality, protože v kvalitě je budoucnost.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist