Logo Kinetic Kinetic
  • G

Informace o značce

Kinetic Engineering Limited je indický výrobce motorových vozidel se sídlem v Púně. Firmu založil roku 1972 HK Firodia. Dnes společnost vyrábějící součástky do motorových vozidel byla dříve výrobcem jednostopých vozidel, pojmenovaných podle strategického partnera Kinec Honda a následně jen Kinetic.

Historie značky

Spolupráce s Hondou přinesla několik modelů skútrů Kinetic Honda, vybavených elektrickým startérem a bezestupňovou převodovkou (variátor).
Cesty obou společností se rozdělily roku 1998 a Firodias kupuje většinový podíl ve společnosti MNC.
Ze zástupců samostatné značky Kinetic se rozhodně musí zmínit moped Kinetic Luma, který svou jednoduchostí a nenáročností dobyl nejen domácí Indický trh, ale úspěchy sklízel I v Argentině, Brazílii, Spojených státech a na Srí Lance.
Rok 2008 znamenal další fúzi, tentokráte s gigantem Mahindra Automobiles, kde si Mahindra podržel 80% podíl akcií Kinetic-u. Získal tím nejen samotné výrobní prostory, ale i obchodní značku Kinetic.
Po ukončení výroby mopedů a skútrů se Kinetic Engineering soustředí na výrobu dílů pro automobilový průmysl, které z velké části exportuje. V lednu 2011 byl oznámený vývoj elektrických vozidel, nicméně o tři roky později jsou ackie Kinetic prodány firmě Samena Capital.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist