Logo Ghezzi-Brian Ghezzi-Brian

Informace o značce

Vznik italské ladičské dílny G-B se váže k roku 1995, kdy vytryskla myšlenka postavit si závodní motocykl. Od myšlenky k činům nebylo daleko, dílnou se mihl motor Moto-Guzzi a již o rok později se na poličce G-B blyštil pohár za vítězství v šampionátu Italian SuperTwin.

Historie značky

O dva roky později byli Ghezzi-Brian připraveni vyslat svůj stroj do džungle semaforů, bílých čar a naivních rychlostních omezení. Mimořádně sportovní stroj, stvořený pro milovníky dvouválců Moto-Guzzi (značky, nerozdílně spojené s G-B). SuperTwin 1100 – založený na vítězném stroji, avšak plně homologovaný k silničnímu použití.

Následovala sexappelem nabitá Furia, oživující segment naked bike, přirozeně jej oživuje sportovním půvabem.
 
Následovaly nové verze, podtrhující ještě více exklusivitu a sílu strojů G-B. jednalo se o limitované edice Furia Titanium a Furia Otto, kde se – jak již název napovídá – rozhodně nešetřilo materiály známými hlavně díky NASA..
Furia si také střihla roli ve filmu z produkce Warner Bros: Three meters above the sky (tři metry nad nebem).
Furia lámala srdce lidí hledajících v motorce exkluzivitu a strohost zároveň.
 
Ghezzi-Brian se vrátili ke svému původnímu záměru stavět závodní biky a sestrojili Pro-Thunder. Motor 1 225 ccm donesl jejich mašinu až na vrchol série American A.M.A..
Z Pro-Thunder byl odvozen motocykl MGS-01. Jednalo se o obzvláště nadaného potomka G-B, vyvinutého přímo pro Moto-Guzzi a velmi úspěšného na závodní trati v týmu Guareschi.
G-B byli vždy pyšní především na vlastní tuningový sortiment pro motocykly Moto-Guzzi a také na závodní rámy vlastní konstrukce, prodávané dál zájemcům o stavbu vlastních závodních strojů.
V roce 2007 G-B vyslyšeli přání řady bikerů a pustili se novým směrem, kdy umožnili svými výkonovými a vzhledovými přestavbovými kity změnit modely M-G V11, 1100 Sport a Daytona na opravdové superbiky.
Tak vznikl kit Sport Monza 1000.
Motto G-B:
Uskutečňujeme ty nejtajnější touhy a představy motorkářů a individualizace každého motocyklu je naší pýchou.
Ale ze všeho nejvíc chceme popustit uzdu snům, přesně jak vždy říkáme našim zákazníkům a přátelům: Následuj svoje srdce!

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist