Logo Far Far

Informace o značce

zpětná zrcátka, blinkry

Historie značky

Firma FAR S.p.A. je dnes světovým leaderem ve výrobě zpětných zrcátek pro motocykly a skútry, které odebírají přední evropští i mimoevropští výrobci motocyklů. Firma také zahájila „ekologickou rehabilitaci“ elektricky poháněných skútrů řady TWIP, které jsou pro své kvalitní designové zpracování a skvělé výkony exportovány do celého světa.

Kořeny firmy sahají až do roku 1922 kdy pan Cesari Celso zahájil výrobu jízdních kol značky „ISOTTA“ a v roce 1923 si nechal registrovat ochrannou známku. V roce 1952 pan Celso zanechal aktivit a jeho syn Gaetano Cesari navázal na práci laboratoří ISOTTY, které vyráběly náhradní díly pro skútry značky PIAGGIO (Vespa) a INNOCENTI (Lambretta) a založil firmu FIAR (Fabbrica Italiana Accesori Ricambi – Italský závod na výrobu příslušenství a náhradních dílů). Firma FIAR řízená Cav. Gaetanem Cesarim se stala jedním z největších italských výrobců příslušenství a náhradních dílů pro mopedy. Zaměřovala se mimo jiné na čelní skla, tlumiče, zpětná zrcátka, kola, nosiče zavazadel a plechové díly značky Piaggio, přičemž stále více se prosazovala i na globálních trzích.

V roce 1969 Cav. Gaetano Cesari společně s manželkou Sárou založili v nových moderních prostorách akciovou společnost FAR S.p.A.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist