Logo EK EK

Informace o značce

Historie značky

Společnost Enuma chain sídlí v japonském městě Kaga, v průmyslové oblasti blízko Komatsu na západním pobřeží Japonska. Firma má dlouho historii, byla založena už v roce 1941 a hned od svého vzniku se zařadila na přední příčky v oblasti technologií a vývoje. Roku 1974 představila Enuma jako první na světě O-kroužkový těsněný řetěz, který se vyznačoval podstatně vyšší životností řetězu, a to hlavně díky nižším ztrátám mazadla. Tento průlom se brzy stal standardem v motocyklovém průmyslu a vedl až k dnešnímu high-tech EK Quadra-X kroužkovému řetězu, který dále prodlužuje životnost při současném snížení tření.
EK factory
EK

Nicméně motocyklové řetězy jsou jen jednou z několika oblastí, kterými se Enuma zabývá. Můžeme ji najít i v zemědělském vybavení, dopravních systémech, prodejních automatech, automobilech a různých výrobních systémech. Mezi hlavní zákazníky společnosti Enuma patří Kawasaki (dodávky řetězů do prvovýroby), Kubota (konstrukční vybavení), Iseki (traktory), Matsushita Electric a Mitsubishi.

Kvalita je u Enuma Chan povinností. V roce 1997 dostala firma certifikát kvality ISO 9001. Tato certifikace zaručuje vysoký standard kvality a potvrzuje záruky bezpečnosti a preciznosti pro každý vyrobený produkt.

Výzkum a vývoj se u Enumy vždy zaměřoval na technologické průlomy a rozvoj originálních nápadů. Vynález O-kroužkového řetězu byl založen na léty získaných technologiích, představujících nezbytný požadavek pro další inovace, které ženou společnost kupředu.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist