Logo Cimatti Cimatti
  • 5

Informace o značce

Italská dílna Cimatti byla založena v Bologni roku 1951 a zabývala se výrobou mopedů a nízkoobsahových motocyklů. Poválečná Itálie doslova bažila po levných a lehkých motocyklech, což je ostatně z její strojírenské historie dobře patrné.

Historie značky

Cimatti slavila úspěch zejména se svými trialovými modely, když ve třídě 50 ccm dokázala v letech 1966, 67 a 68 zaznamenat hattrick vítězství v Italském poháru. Sportovní úspěchy podporovaly prodeje a tak se Cimatti dostala prostřednictvím obchodních řetězců Gambles Hardware Stores i do Spojených států.

Sedmdesátá léta byla ve znamení pozvolného sestupu z vrcholné kondice značky. Výrobu reprezentovaly především městské mopedy – například malý CityBike a jeho větší modifikace TownBike, ale k vidění byl i povedený enduro model Kaiman. Cimatti používala dvoudobé motory nakupované buď u MotoMorini, nebo u MotoMinarelli.

Z pohledu do historie se dá značka označit jako velice životaschopná, což dokazuje její přežití kritického období šedesátých let, kdy ostatní malí výrobci motocyklů prohrávali boj s nastupující masovou výrobou automobilů a malé značky zanikaly. Celou dobu sváděla konkurenční boje s italskou konkurencí v podobě firem MotoGuzzi, Aprilia, Piaggio, Laverda nebo Ducati. Bohužel Cimatti nedokázala ustát recesi počátku osmdesátých let a v roce 1984 definitivně ukončila činnost.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist