Logo American Ironhorse American Ironhorse
  • L
  • T

Informace o značce

American Ironhorse byl americký výrobce motocyklů, který založil v roce 1995 Tim Edmundson a Bill Rucker.

Historie značky

Společnost AIH byla současně největším továrním výrobcem zakázkových motocyklů v USA. Jejich továrna o velikosti 224 000 čtverečních stop (20 800 m 2 ) se nacházela ve Fort Worthu v Texasu a ustálila celý výrobní proces pod jednou střechou. Ačkoli se většina (305) dílů pro motocykly vyráběla vlastními silami, jako jsou sedadla a kola, všechny motocykly AIH byly vyrobeny s motory S & S a byly sestaveny ve vlastním podniku.

Na jaře 2008 společnost American Ironhorse zastavila výrobu ve všech cyklech a většina aktiv společnosti byla likvidována v dražbě. Podle vedení společnosti, William (Bill) Rucker v roce 2004 prodal svůj většinový podíl společnost kvůli nesouhlasům s tehdejší správní radou, která se chtěla stát veřejným trhem společnosti a ruskou touhou udržet společnost v soukromých rukou. AIH v průběhu následujících 4 let měl 5 generálních ředitelů, kteří se pokoušeli kopírovat úspěch, který měl Rucker během své funkce.

Tim Edmondson, druhý největší akcionář a ředitel designu, byl koupen z jeho vlastnictví následující rok po Ruckerovi. Stížnosti zákazníků týkající se kvality a designu motocyklú, které jsou v současné době ve výrobě, a problémových vztahů se zaměstnanci, konečný generální ředitel společnosti Buck Hendricson, který řídil firmu během druhého bankrotu, pokračoval v řešení závažných problémů po konečném zakoupení společnosti Textron Inc na konkurzním soudu.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist