Indian Riders Fest 2019: Jižní Čechy se připravují na útok amerických křižníků

V Českých Budějovicích se bude už příští víkend, tedy přesně 14.-16.6. konat velký mezinárodní sraz majitelů a příznivců motocyklů Indian. Především těch moderních. Co do počtu přihlášených jezdců a strojů půjde jednoznačně o jednu z největších akcí pod hlavičkou Indian Motorcycle na světě! Využili jsme možnosti a položili zástupcům organizátorů, Mírovi Žižkovi  a Petru Piskačovi z klubu IMRG First Czech pár otázek, které by mohly být důležité především pro české bikery.

Český motorkářský svět čeká i v letošním roce událost světového formátu. Teprve druhý ročník mezinárodního srazu klubů IMRG se přesunul z francouzského Riomu do Českých Budějovic a už teď to vypadá na historicky největší počet motocyklů Indian na jednom místě. Takže kdo má rád legendární značku Indian Motorcycle a technicky i designově velmi atraktivní stroje s opravdu „kultovním“ logem na nádrži, má určitě o program na příští víkend postaráno!

Pánové, pořadatelem akce Indian Riders Fest 2019 je IMRG First Czech. Možná by nebylo od věci říct, co si mají lidé představit pod touto zkratkou a názvem…

IMRG je zkratkou Indian Motorcycle Riders Group, což je celosvětová organizace sdružující majitele motocyklů Indian a dá se říci, že má spoustu podobných znaků, jako třeba HOG. Jednotlivé kluby IMRG vznikly podobně rychle, jako vznikala jednotlivá dealerství značky Indian. Jedním z prvních klubů IMRG v České republice byl právě ten náš, jihočeský. Tak proto přívlastek First Czech.

Jak se vůbec zrodil nápad uspořádat celoevropský sraz Indianů právě v Českých Budějovicích?

Vlastně to nebylo vůbec jednoduché. První velký sraz IMRG pořádali loni Francouzi a sešlo se tam kolem 180ti Indianů. Francouzi rozhodli, že se v pořádání srazu budou jednotlivé kluby střídat a každý rok bude setkání v jiné zemi. O pořádání dalšího ročníku byl velký zájem. Asi nejblíže byli Španělé, nebo Portugalci… Ale nakonec se francouzskému pořadatelskému týmu líbila nejvíce skupina nadšenců z Čech, tak ta nabídka proběhla a my ji přijali.

180 Indianů na prvním ročníku je myslím velký úspěch. Myslíte, že se vám podaří toto číslo překonat?

Jestli se nestane nic zásadního, tak už jsme ho překonali. Nikdy nám nešlo o to pořádat monstrpodnik, který láme rekordy v návštěvnosti. Nejdůležitějším aspektem pro nás byla kvalita služeb, kterou chceme účastníkům akce nabídnout. A taky o to všechno organizačně zvládnout. Ale už teď víme, že jsme počet účastníků prvního ročníku překonali hned několikrát! V předprodeji jsme měli omezený počet 500 kusů tzv. „rally packů“. Ty už jsou nějaký čas kompletně vyprodány, ale je o ně stále takový zájem, že pracujeme na navýšení jejich množství. Zatím to vypadá, že by se nám mohlo podařit pokořit hranici čtyř stovek motocyklů Indian na jednom místě. A to by byl opravdu rekordní počet!

Asi nejdůležitější otázka našeho rozhovoru. Ve všech médiích a na sociálních sítích se neustále omílá slovní spojení „sraz motocyklů Indian“. Ovšem 99% motorkářů v Čechách Indiana nevlastní a třeba se budou chtít přijet podívat. Můžou i s motocyklem jiné značky?

Jednoznačně ano! Proto jsme s prezentačním stanem na akcích už od veletrhu Motosalon. Vůbec bychom nechtěli, aby to vypadalo, že se před majiteli motocyklů jiných značek nějak uzavíráme, nebo, chraň bůh, kastujeme. Právě naopak! Jsme otevření úplně všem a jde nám o to udělat z Indian Riders Festu 2019 velký mejdan všech milovníků motocyklů. Především těch velkých samozřejmě! Ano, pořádáme to my, indiánisti, ale pro všechny, které takové věci baví. Celá akce je od začátku vymyšlená tak, aby si tam každý našel to svoje.

Abych se mohl Indian Riders Festu 2019 zúčastnit, musím mít už zmiňovaný „rally pack“?!

Vůbec ne. Rally pack je něco jako „all inclusive“ balíček, ve kterém je zahrnuta spousta věcí včetně srazového trička, nášivky, klíčenky, balíku piv a mnoho dalšího. Ale pokud chce někdo přijet jen za zajímavými motocykly a zábavou, pak si může přímo na místě koupit buď vstupenku na celý víkend za 600 Kč, nebo jednodenní vstup za 400 Kč.

Pánové, na co byste tak nalákali milovníky těžké vozby z Čech, Moravy a Slovenska?

Sraz připravujeme prakticky celý rok a myslíme si, že se nám podařilo posunout laťku hodně vysoko. Nejzajímavější na tom všem je určitě to, že se celá akce koná ve městě, což má pro všechny neuvěřitelné kouzlo a nikdo není vázaný pouze na uzavřený areál. Navíc jižní Čechy nabízí nekonečné množství cílů pro lokální vyjížďky, takže už sama lokalita je pecka. Výběr hudební produkce jsme se snažili udělat maximálně barevný a pro všechny. New Rangers, ZZ Top rev., Screwballs rockabilly, skvělý dívčí revival The Apples, AC/DC Czech revival… Prostě hlavně na pohodu! Každý večer afterparty. No a v sobotu od 14:00 spanilá jízda zakončená v historickém centru města; přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Máme toho v rukávu celkem hodně. Včetně kyvadlové autobusové dopravy mezi výstavištěm, kde se sraz koná, hotely a centrem města.

 A něco pro milovníky techniky?

To rozhodně! Na Indian Riders Festu budou k vidění veškeré aktuálně známé modely motocyklů Indian z éry Polaris, desítky strojů Indian z éry „Gilroy a Stellican Limited“ a účast potvrdil i slušný počet majitelů vysloveně historických strojů Indian. Jen zástupců extrémně limitované edice Roadmaster Elite je přihlášeno skoro třicet! Účastníci budou moci obdivovat přestavěné a různě upravené stroje Indian včetně skvostu Green Simon´s z německého Metzu s velmi raritním motorem Thunder Stroke 116 c.i.  Jednou z největších zajímavostí je určitě možnost vyhrát atraktivní přestavbu stroje Indian Scout Sixty z dílny VMP Písek. Její vzhled však budeme tajit až do posledního okamžiku…

Díky za rozhovor pánové! Takže pokud jste příznivci oživlé americké legendy, příští víkend můžete v jižních Čechách zažít něco, co se určitě nebude v nejbližších letech opakovat!
Více info: www.indianridersfest.eu

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):


TOPlist