globalmoto_duben_nolan




vaří kapalina

  • 0

    28.2.2016 od majki.t

    Ahoj,potřeboval bych poradit.Když byla velká vedra po vypnutí motoru cca 5 sekund,začala vařit chladící kapalina.Při jízdě vše ok,stačí se chladit,popřípadě se zapne ventilátor.Jak zastavím,vypnu motor,kapalina za chvilku bublá.S vypnutím motoru se vypne ventilátor,takže se moto nedochlazuje,třeba jako u Pegasa 650,které jsem měl předtím,Díky za rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    28.2.2016 od ja1

    ventil ve víčku neudrží tlak...kup nové víčko chladiče

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.2.2016 od freejack

    Dělalo mi to to samé, dlouhý kopec v horku a v koloně , zastavím a motorka chvíli zabublala a jinak OK. Nebál bych se toho, pokud to udělá jenom v těchto podmínkách.

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.2.2016 od majki.t

    Ok děkuji za rady a to víčko zkusím vyměnit.

    Doplněno:

    taky záleží kolik bylo vody v chladiči.. dává se 1,5 cm pod víčko právě kvůli tlaku..jestli tam dáš víc tak to vyplivne

    1.3.2016 od ja1

    na víčku je napsaný tlak...kup správné

    1.3.2016 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.3.2016 od Ferda22

    Je taky otázka co myslíš tím "vaří". Jestli teplotu přes 100°C nebo, že slyšíš jak to v ní bublá. Mám VFR, který má s teplotou hodně problémy, ale bublat nebublá ani kolem 110°C. Jedinkrát jsem slyšel vařící vodu a to bylo na NTV, kdy to bylo zavzdušněný.

    Doplněno:

    Vodu to nehází,jen bublá.

    1.3.2016 od majki.t

    Začne bublat.

    1.3.2016 od majki.t

    když zastavíš motor tak teplota naroste a zvedne se i tlak . při sepnutým větráku má už přes 100 stupnů a víčko drží okolo 1,2 až 1,4 atm tlak.. když není v chladiči místo pro tlak nebo je víčko špatný tak to prostě foukne ven

    1.3.2016 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.3.2016 od Adjagr

    V letě mi to dělalo stejně => těsnění pod hlavou

    Doplněno:

    nestraš .. to by chcala voda hned po nastartování ...to tlakuje hned i studený

    1.3.2016 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.6.2016 od -Lapchik-

    anebo spíš víčko na přepadovce

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist