bmw_r1300gs_cartec




Výlet do zahraničí / homologace výfuku

  • 0

    22.8.2022 od krepy

    Zdravím všechny motorkáře. Za malou chvíli mě čeká výlet do Itálie a nemám homologovaný výfuk. Spíš ta koncovka vypadá jako svod (mivv double gun). Vím že přes Rakousko nemůžu, tam by mě zabavili i občanku s rodným listem a možná by mě i vykastrovali. Ale co takový Maďarsko a Slovinsko? A hlavně v Itálii?..
    Nemáte někdo zkušenost s těmito zeměmi jestli to tam řeší nebo je jim to salám? Origo jsem k tomu nedostal, jen tlumivky. Tak jestli mám pořizovat origo nebo se na to můžu vyprdnout a prodrandit to jen s tím svodem..

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (8)
  • 0

    22.8.2022 od Gazda4

    Tak co já vím tak v Itálii to ZATÍM "nežerou" tak jak např. ve Francii, kde už instalují měřiče hluku a pokutují pokud překročíš limit, tak z tohodle hlediska OK. A z toho, že to tam nemáš vyražený, no, může ti to vyjít a taky můžeš mít smůlu.
    Pokud bych byl na tvém místě tak bych si sehnal origo, už jen proto, že pojedeš v klidu a bez stresu...
    A jelikož i u nás se hovoří o měření hlučnosti na STK tak to možná nebude bezvýznamná investice...

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.8.2022 od slabak2

    Není jednoznačná odpověď. Pokud jsi střelec, neřeš a jeď jak to máš. Myslím, že Maďasko, Slovinsko i Itálie budou bez problémů. No ale taky můžeš mít smůlu. Osobně bych koupil origo svod (klidně bazarový), vyměnil a měl klid. Ale každý to má jinak nastavený.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.8.2022 od Pedl

    Do zmíněných zemí, s tlumivkou, bych to riskl.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.8.2022 od Skrunch

    Pokud má koncovka, jakože by měla mít, úchyt na tlumivku - dej ju tam. Ale jestli Ti chybí i "kat" - to je hodně na ostro, zavři oči a modli se nebo tam vrať i ten katalyzátor.
    Mimochodem, pokuty v rajchu nejsou malé

    Doplněno:

    kat tam mám:) a přes rajch bych nejel.. Stačí, že tam pracuju :D

    23.8.2022 od krepy

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2022 od CRF1000

    je to stejné jako v Rakousku, pokud budeš zastaven, dál nepojedeš

    s tou výjimkou, že rakouský policajt nepotřebuje hluk změřit přístrojem, jemu stačí jeho osobní názor že je výfuk hlučnější...proste ON to řekl...

    Takže připrav si nouzový plán pro případ že dojedeš jen 15 km od českých hranic

    Doplněno:

    Přes rakousko nejedu

    25.8.2022 od krepy

    Ale jinak, otázka je špatně položena / čti inteligentní/....co by se mohlo stát kdyby....

    23.8.2022 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2022 od ja1

    I na slovinských hranicích jsem viděl celníky kteří nepustili motorku přes hranice, tvůj boj

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2022 od Hydropes

    Ahoj, ja jel do Slovinska s privesem pro kamarada, ktery jel na podobnym rvounovi co mas ty...

    500€ pokuta, 250€ odtah a poplatek za zachytny parkoviste a v prepoctu cca 220€ za naftu a poplatky na dalnici...a dva dny casu v prdeli...k nezaplaceni ... Naky vymluvy...nezajem...kde mas vyrazeny cislo homologace...ty nemas...tak odstavit...pokuta...odtah...bez diskuze...

    A vyhoukli ho normalne kdyz odjizdel z benziny po tankovani...

    Takze za me si kup za par svestek original a vraz ho tam po dobu dovci a jsi v klidu...

    Doplněno:

    Jim jde o to, že to řve jako kráva a ještě to nemá nic vyraženýho...
    Ale víš jak to je... uřvaný motorky prostě nemají na jih od nás rádi, takže je to zkrátka loterie, jestli narazíš na někoho kdo tě sejme a nebo ne :)...

    26.8.2022 od Hydropes

    Takže jim jde jen o vyražené éčko? To jsem si tam nechal udělat. Je totožný jak origo ečko :D

    25.8.2022 od krepy

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2022 od kokoška.

    sehnal bych origo, už jen proto, že pojedeš v klidu a bez stresu...

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist