Klepání v motoru a kolísající otáčky

 • 0

  7.5.2022 od F1lkoo

  Zdravím, potřeboval bych prosím radu.

  Mám Suzuki GS 500 r.v. 2003 a z motoru se ozývá nepravidelné klepání/bouchání, přičemž při každém klepnutí o něco spadnou otáčky a pak se zase srovnají. Ten zvuk, se mi zdá, že vychází spíš ze spodní části motoru. Při jízdě se z motoru nic takového neozývá, jen na volnoběh a nepravidelně. Stalo se mi to zatím 3x, 2x před servisem a 1 po.

  Předevčírem jsem motorku dovezl domů a všechno v pořádku. Druhý den jsem jel do školy, taky všechno v pořádku, a jak jsem přijel domů, nechal jsem ji na volnoběh a otáčky zůstaly někde na 3000 a nešly dolů, sytič byl vyplej, tak jsem je upravil na 1500 a ozvalo se zase klepání. Pán, u kterýho jsem motorku měl, kontroloval ventily, rozvodak, čistil karburátory a všechno v pořádku. O žádným klepání se nezmínil. Něž jsem odjížděl, tak upravoval volnoběh na 1500.

  Nevíte někdo, co by to mohlo být?
  Děkuji.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  8.5.2022 od ja1

  A pan v servisu neví? Asi bych pak hledal jiného pana v jiném servisu

  Doplněno:

  Mně se to stalo 2x za rok, takže jsem mu to zapomněl říct. Když to měl u sebe, tak mu to asi nedělalo. Včera jsem se jel projet a taky nic.

  8.5.2022 od F1lkoo

  Doplnit odpověď

 • 0

  8.5.2022 od stnd

  No hlavně se to nespraví samo tím že budeš dál jezdit. Jestli se ti něco uvolnilo, tak až to uletí úplně, uděláš motor nebo převodovku..

  Doplnit odpověď

 • 0

  10.5.2022 od sseba1

  čistil karbec ultrazvukem? Tohle může dělat přicpaný karbec na jeden válec a nepravidelný vynechávání vlivem nedostatku paliva.Jeden válec jede pořád, druhej semtam a může to mít za následke klepání. Pokud je to na volnobežné trysce,tak by to dělalo jen bez plynu nebo s v velmi malým záběrem.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist