bmw_r1300gs_cartec




Nevim jakou dvou takt si koupit

  • 0

    13.1.2022 od Timko12

    Dobry den,
    Budu mit 16 let a chci si koupit supermoto. Chci aby to byl dvoutakt protoze to ma vic sily a je rychlejsi. Ale ted je EURO 4 a je problem najit dvoutakt. Da se stale jezdit na dvoutakt 125cc v EU? Jestli jo jaky motorky by ste odporucili? Ja sem se koukal na Husqvarna TE 125 a ta by byla super na supermoto jenom nevim jestli muzu kvuli EURO 4.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    13.1.2022 od Blecek6443

    Žádná norma jako například EURO 4 zatím nezakázala provoz starých motocyklů, viz například Jawy, které neplní nic, čudí jako prase, ale nikdo to neřeší.
    Co se týče nových strojů, tak mám za to že nikdo již silničně homologované zweitakty nevyrábí, takže tě asi nepotěším.
    Jinak ŘP skupiny A1 je do 11kW a do obsahu 125 ccm. To vím jistě, jelikož jsem to před pár lety také dělal. Teoreticky to znamená, že ve výsledku ti může být jedno jestli 2T nebo 4T, protože maximální výkon budeš moct mít stejný. Polemizovat se může akorát nad hmotností, kterou má 2T ve většině případů menší, čímž by mohlo být lepší zrychlení a teoreticky i maximálka. Za cenu větší spotřeby, menší životnosti atd. Nechci ale rozebírat rozdíl 2T vs 4T, o tom se tady dá najít spousta.
    Zjednodušeně tím chci říci, že při legálním provozu máš pro supinu A1 jedno co si pořídíš, stejnak to bude víceméně nastejno. V případě že tento faktor nehraje roli, či si chceš stroj nechat déle než dva roky kvůli většímu ŘP tak se dají 2T většinou krásně otvevřít a nepřestanou tak rychle bavit. Případně se dají sehnat 4T co vydrží věčně.
    Ale konec polemizování... Já bych jako 2T doporučil například Yamahu DT 125, tu docela chválí.

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.1.2022 od zelinar22

    Yamaha DT125X

    Doplněno:

    co myslite a ktm 125 exc

    14.1.2022 od Timko12

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.1.2022 od hondaman1

    ak je v dobrom stave tak ok
    ale s yamahou neurobis chybu
    kupis aj vela pouzitych nd
    v pripade padu

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist