globalmoto_duben_nolan




Hydraulika spojky

  • 0

    16.9.2021 od Ifák

    Ahoj, namontoval jsem dle obecného doporučení k LC8 preventivně ve 45 000 km Oberon. Zezačátku bylo vše ok, ale potom se mi stalo, že začalo jít řazení ztuha, až to přestalo řadit úplně. Nejdřív jsem si myslel, že je to jen zavzdušněné, protože po "napumpování" spojkovou páčkou to zase řadilo krásně, ale po chvíli už to zase nešlo. Zavzdušněné to nebylo, nikde to neteče, tak jsme vyměnil ten váleček s těsněním, co je u páčky a byl klid. Nicméně jsem neujel ani 1000 km a je to tu znovu. Je tam správný hydraulický olej, nevypadá to, že to někde teče.. Napadlo mě, jestli Oberon nepotřebuje větší tlak a ta originální pumpa u páčky na to prostě nestačí.. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    16.9.2021 od Melizoy

    Stalo se mi to taky, a taky s oberonem a stačilo dolít hydrauliku do plna a odvzdušnit. Nebyla tam viditelná bublina, jen mlha. Chce to opravdu mít plnou nádržku a odvzdušňovat zespodu velkou stříkačkou a hadičkou...
    PS, a mrkni, jestli Ti nerosí už i horní pumpa

    Doplněno:

    Trysku na mazání spojkové osy máš čistou? jestli to někde nevázne nasucho.....

    16.9.2021 od Melizoy

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.9.2021 od Dr.fík

    Originál pumpa stačí na oberon, tam problém neni. Zkus to znova pořádně odvzdušnit, nejlépe tlačit kapalinu odspodu velkou stříkačkou. Častej problém je taky vydřená horní pumpa na řidítkách. Pokud ti novej pístek pomohl a chvilku to fungovalo, tak dle mě máš už vydřený to tělo pumpy a gumičky na pístku se zničej po čase. U LC8 to neni žádná novinka...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist