bmw_r1300gs_cartec




Skákání a cukání při plných brzdách

  • 0

    2.8.2021 od GéSeXiXao

    Přátelé, potřebuji radu ohledně FZ1 (bez ABS). Pokud plně brzdím z např. 200 na 30 km/h, tak pozoruji, že mi začne motorka skákat/cukat a zdá se, že to jde od předního kola. Páčka při tom nekope a potom je stále stejně tvrdá. Udělal jsem prohlídku a preventivní údržbu (ložiska, těsnění, kotouče, desky, brzdovka, hadice, pumpa, guma, ráfek, vidle). Při další testovací jízdě jsem při plném brždění pozoroval to samé. Tlumič je nastavený ve výchozím fabrickém stavu a já mám 98-102 kg (dle toho jak se vykadím). Přijde mi, že se při plných brzdách tlumiče plně zasunou a předek jde v ten moment natvrdo, guma je v ten moment také naplno zdeformovaná a tak celý předek začne odskakovat kvůli nerovnostem. Nikdy předtím jsem nepotřeboval měnit nastavení tlumičů oproti fabrickému nastavení (krom přitvrzení předpětí vzadu) a změřit si, kam až se předek zasune mě napadlo až teď na gauči. Myslíte si prozatím, že to skákání/cukání je nastavením tlumičů?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    3.8.2021 od stnd

    Tak fabrické nastavení je cca na 75 Kg jezdce, takže bych začal tady. Dělals olej ve vidlích?

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.8.2021 od Sonicek

    Koukni se co znamená sag hledáním tohoto slova pravděpodobně dojdeš k odpovědi co hledáš. Tvůj problém bude pravděpodobně v předpětí pružiny google: sag

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.8.2021 od PYTEL1

    olej ve vidlích?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist