bmw_r1300gs_cartec




Převodovka

  • 0

    21.6.2021 od Bretko

    Dobrý den
    Pořídil jsem pan european ST1100 -dovoz Holandsko
    Motorka jezdila v pohodě.Jezdil s ní otec a nejprve mě informoval,že neukazuje teplota vody a posléze že vyskakuje 2 a 3 rychlostní stupen.Nevím kolik najezdil km ale vzal jsem si ji na servis a vyměnil náplně.Zjistil jsem že jezdil bez vody,protože byli prasklé obě hadice z chladiče.Vyměnil jsem je za nové.Motor startuje v pohodě ,chladí jak má,ale pořád nejde řadit.Zařadím 1 a když dám dvojku tak skočí zpět na neutrál.Pokud při řazení držím v záběru tak tam zůstane.Pokud klesnou otáčky tak opět vyskočí.Ani při vypnutém motoru nejde zařadit nic víc než 1 a 2.
    Nevím co s tím -všechno je zdá se v pořádku.Myslíte si,že může mít vliv na řazení jízda bez vody v chladiči?
    Díky za každou radu .Nechci půlit motor a řešit složitou opravu převodovky.
    děkuji Bretko

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    21.6.2021 od JwKS_Pavel

    Souvislost mezi opotřebením převodovkých kol a špatným chlazením je maximálně jen v teplotě oleje (některé starší ST měly chladič olej/voda), ale prakticky si myslím, že neexistuje. Prostě to má za sebou, oprava nerentabilní. Buď výměna motoru anebo rozprodat na díly a koupit jinou ST1100. Škoda jí, motorka je to super.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.6.2021 od hondaman1

    ak motoru nic neni staci vymenit
    prevodovku
    je primontovana na motore podobne ako na aute
    ebay.co.uk prevodovka do 100 libier
    ebay.de do okolo 200 euro
    len vymena bude draha ak ju nebudes robit sam alebo kamos

    Doplněno:

    Správná informace! Úplně jsem zapomněl, že to má špajzku oddělitelnou zvlášť.

    22.6.2021 od JwKS_Pavel

    Doplnit odpověď

  • 0

Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist