bmw_r1300gs_cartec




Zapojení LCD displeje

  • 0

    17.4.2021 od HusKa701

    Ahoj.
    Hledal jsem náhradu za malý tachometr. Nalezl jsem velký LCD displej se spoustou funkcí.
    Dokonce bylo psáno, že je určen pro mojí motorku včetně modelového roku 2021. S nadšením jsem koupil. Minulý týden přišel čas abychom přístroj zapojili. Na zapojení jsem si netroufal a tak pomohl kamarád, který se věnuje auto-elektrice. Plánek zapojení byl celkem jednoduchý, ale některé části jsou nečitelné. Odkoukal jsem z jiných zařízení se shodnými konektorovými spoji. Zapojení podsvícení, kontrolek blinkrů, dálkových světel, šlo celkem pěkně. Pak se nám podařilo zapojit otáčkoměr, ale tím jsme skončili. Ať jsme laborovali jak jsme chtěli do LCD vede velké množství drátů, ale do originálního tachometru jen 8. Dospěli jsme k názoru, že nová elektroinstalace HQ 701 již využívá k přenosu různých informací jeden drát a LCD přístroj na tuto komunikaci není stavěn. Hrozně mně to zklamalo, protože LCD vypadá velmi dobře, obsahuje všechny potřebné funkce, údaje jsou výrazně větší než v orig. budíku a tím pádem i mnohem lépe čitelné. Údaj prodejce o možnosti využití pro můj motocykl, ale také např. pro KTM 690 je na jejich stránkách stále aktivní. Kontaktoval jsem ještě několik firem, ale vždy jsme se shodli že přístroj zřejmě není kompatibilní. Třeba děláme někde chybu. Pokud byste někdo měl s připojením zkušenost budu moc rád za jakoukoli pomoc. Jediné co uvádí k zapojení je plánek na konci nabídky.

    https://www.motea.co...acho-hitech-204959-0

    Doplněno:

    Ahoj kamarádi motorkáři. S klukama co napsali a nabídli mi svojí pomoc jsem ve spojení. MOC DĚKUJU!!! Zapojení LCD je možné, ale není to jednoduchá záležitost. Prozatím jsem namontoval budík s otáčkoměrem a dalšími funkcemi z předchozí motorky. (Acewell 1100) Zatím jsem s touto úpravou spokojen. Jestli někdy dojde na instalaci LCD ukáže čas. Určitě bych zmínil na profilu motorky. Ještě jednou děkuji všem kdo projevili zájem o pomoc! Ať se daří !!! Karel

    22.4.2021 od HusKa701

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    18.4.2021 od Rooks

    Ahoj
    asi Ti moc neporadím ale něco podobného jsem si nainstaloval do motorky XVS1100A - palubní počítač od Dakoty digital. Když porovnám instalační manuál od Dakoty a u tvého LCD dipleje popravdě od Dakoty je jasně řečeno kam a co nainstalovat, co a jakým působem se programuje atd. U tvého bohužel není nic. Zkus juknout na tento manuál, možná je to u těchto panelů podobné ...

    Měj se
    Pajas

    manual MCV7200

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.4.2021 od combust

    Teda nevim ale já v seznamu na těch stránkách husqvarnu vůbec nevidím a KTM 690 je tam jen duke do roku 2019. Takže to prostě nepasuje.

    Jinak on ten origo tachometr beztak bere údaje jen o 5ti věcech (4x kontrolka a 1x rychlost) + měří napětí baterky takže těch 8 drátů +- odpovídá. Ovšem klidně tam může být sériovka pro komunikaci protože minimálně co se týče údaje o rychlosti tak to se bere z ABS která si kontroluje rychlosti otáčení kol a co si matně vzpomínám tak např u 690 SMC-R tam jsou tři dráty z ABS do budíku.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.4.2021 od Honza-TA950

    Mám taky 701 a taky by se mi líbil víc informativní budík (mám to spíš jako dual sport než ostré enduro) a na budíky od zaddoxu jsme se taky díval a u hodně z nich je 701 skutečně psaná - ale vzhledem k provedení konektorů jsem u některých modelů měl taky pochybnost jestli to někdo zkoušel.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.4.2021 od X-tra-X

    Ahoj, mělo by to jít zapojit. Díval jsem se na to a podle mých informací to není o datovým přenosu z ECU, jen jde o to připojit to správně. Máš k tomu schéma elektroinstalace, nebo podle čeho to zapojuješ? Kdyžtak napiš SZ...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist