bmw_r1300gs_cartec




Prestavba

  • 0

    24.3.2021 od martin527527

    Zdraví,potřebuji radu jak legalizovat drobnou přestavbu.Koupil jsem bandita 1200 r.01 a bohužel jsem si nevšiml že motorka podle to byla původně polokapota a někdo ji přestavěl na nahace vše je tedy originál ale podstatné je to co je v TP.Vi někdo co s tím.Diky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    24.3.2021 od _Michal

    Pokud ti to původní majitel zatajil, tak zkusit ho trochu podusit, ale nemáš žádný páky, aby ti musel vyhovět. Holt máš si zkontrolovat, co kupuješ. Pochybuju, že v případě nehody by to někdo posuzoval jako závadu k neplnění, ale na stk to jistě hnedka zaznamenají.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.3.2021 od Mathas

    Na STK se řeší polokapota? Já prošel na STK s přestavbou na kafáče a jedinej problém byly stupačky spolujezdce, bo sem je neměl a moto je dle TP dvoumístná. Takže po namontování OK..

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.3.2021 od CRF1000

    pokud to chceš skutečně poctivě vyřešit a v TP máš jako druh karoserie uvedenu polokapotáž, domluv se s technikem STK na vystavení technického protokolu a TP před schválením...zákon 56 definuje přestavbu bud jako změnu karoserie kterou se změní využití vozidla. nebo jako ÚPRAVU karoserie.....tobě se teoreticky změní provozní hmotnost motocyklu, druh karoserie z polokapotáže na RÁM, případně i šířka / výška, záleží jaká máš zrcátka a co to bylo za plasty...
    před přistavením na STK musíš do plna natankovanou motorku bez jezdce zvážit a nechat si vystavit vážný lístek....technik tu hmotnost převezme a napíše do protokolu
    pak si podáš na úřadu žádost o schválení přestavby, tam ti poradí s tím jaké
    ceny - na STK tak cca 1500,. Kč
    na úřadu 1000 za schválení + 50kč za zápis změny do registru

    Doplněno:

    zákon souhlas výrobce nevyžaduje, stačí kladný technický protokol

    27.3.2021 od CRF1000

    Budeš zřejmě potřebovat i souhlas výrobce (suzuki) s přestavbou.

    25.3.2021 od Mathas

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.3.2021 od ja1

    Nic nedělej, na to S v TP. Se ti každý vyprdne, badour měl obě verze, vždyť to je jen větrný štítek kolem světla. Nebo to snad dáváš do muzea jako originál top stav?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist