globalmoto_duben_nolan




Jaké plexi na motorku?

Odpovědí (8)
  • 0

    26.1.2021 od CRF1000

    záleží kolik máš peněz

    na Hondě jsem vyzkoušel oriogo, origo turistické, ermax vyšší turistické a nakonec jsem skončil u značky V STREAM...nejsem jediný který si V STREAM pochvaluje..

    je to made in USA a cena tomu odpovídá,,počítej s částkou přes 5 litrů i víc + poštovné, hlavně v dnešní době vše zdražuje...občas se dá sehnat na ebay od evropských prodejců, V STREAM dělá na každou motorku cca 3 velikosti....

    Doplněno:

    http://www.nationalcycle.com/n20333.html

    27.1.2021 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.1.2021 od Wenci

    Moje zkušenost: zavolej na telefonní číslo 776 056 0730 - Radek Fiala, Pardubice - vstřícné jednání a také vstřícné ceny.

    Doplněno:

    telefon na konci bez nuly!!!

    26.1.2021 od Wenci

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.1.2021 od Drpa

    Zbyšku, zkus si prvně plexi oddělat ať víš jaký to je jet bez něj.
    Taky počítej s tím že budeš opravdu potřebovat vrata od stodoly aby na tebe nefoukalo a nedělalo ti to turbulence. Další věc je tvar helmy i ta ovlivnuje turbulence a hluk. Takže někomu muže stačit spoiler na pexi ale další člověk nepozná rozdíl.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.1.2021 od Míra1970


    Ahoj , laboroval jsem taky dost dlouho.
    Pokud se chceš zbavit turbolencí za plexisklem , tak je to takřka marný. Za plexi se to prostě motá pořád.
    Pokud chceš , aby ti nefoukalo na helmu, tak stačí ten malý přídavný štelovací plexi proužek (viz foto - z číny za pár stovek a je jich více druhů a velikostí, já si ho přendal na KTM a tam je taky dobrý) a pokud chceš , aby ti nefoukalo ani na ramena, tak nějaký širší plexi než origoš (já koupil Ermax). Má to jednu nevýhodu - sice na tebe moc nefouká a neprší, ale zase když je vedro , tak tě to moc neofoukne.

    Doplněno:

    Jo a bacha na šířku a vybrání plexi, aby ti v plnom rejdu nebouchaly chrániče rukou do plexi. Je to tam u Ermaxu na milimetry.

    26.1.2021 od Míra1970

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.1.2021 od w0rm

    Ahoj, na Tracera 900GT používam turistické plexi Yamaha a som spokojný, žiadne problémy, jazdil som aj niekoľko hodín bez prestávky teraz v zime. Záleží však aj od Tvojej výšky, ja mám 182 cm.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.1.2021 od RaYama

    Také jsem to řešil. Pokud jezdíš běžně a turisticky, tak s vyšším plexi není problém. Pokud si chceš občas svést svižně nebo na Německé dálnici dost rychle, tak už vyšší plexi vadí. Motorka pak není tak stabilní a chvěje se. Jakmile jsem vrátil originální plexi, pak motorka jede jak po kolejích i ve vysokých rychlostech.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.1.2021 od VlČek67

    Ahoj, Tracera 900 GT 2019 jsem měl a taky jsem laboroval, koupil jsem originál vyšší - turistické od Yamahy a bylo to lepší, ale vysunuté na max se to klepalo jako "zmrzlý pes", tak jsem doplnil MRA deflektor a jezdil vysoké s deflektorem v dolní poloze.
    Za roky různého laborování mám MRA jako nejlepší řešení, takže moje doporučení je "1" by byla MRA celkové řešení , které je i levnější než Yamaha turistické. Moje pořadí nejlepší řešení - MRA plexi s deflektor (je super i ve vysokých rychlostech), jako druhé standardní Yamaha plexi + MRA deflektor a až poslední by bylo Yamaha vyšší plexi. Jediné co ještě funguje dobře je od GIVI nebo KAPPA airflow. Měřím 178, ale trpím na uši - hluk, tak to hodně řeším.

    Doplněno:

    tloušťku vybíraného plexi je nutné vždy změřit, z osobní zkušenosti nejslabší jsou různé variace 3.5 -4 mm givi, puig a podobné poddimenzované italské třepetalky, ermax má 4,5 mm, vstream také....

    i půl milimetru dělá divy, jde také o materiál....

    28.1.2021 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.2.2021 od davo777

    Čau, kup si od Kappy KD2139S, stojí kolem 2000,-, funguje perfektně a chrání i z boku, protože u originálu jde veškerá havěť kolem plexi na nadobku brzdové kapaliny a nad tím mám držák na mobil a docela často jsem musel čistit, teď už vůbec..

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist