globalmoto_duben_nolan




Ložiska hlavovýho složení

  • 0

    3.12.2020 od rimbo

    Zdravím
    poradil by někdo šetrný způsob jak vyndat vnější kroužek kuličkového ložiska v krku řízení? Dle Haynese je postup nepoužitelný, vnitřní průměr kroužku a průměr osazení v krku řízení je stejný, proto nelze vyrážecí trn opřít o hranu kroužku.
    Je také možná záměna kuličkovýho za válečkový ložisko bez nějakých úprav.
    Díky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    3.12.2020 od dave-lister (Petr Škorec - Opravy Auto - Moto)

    Navařit na něj housenku svářečkou a přes ní to potom vyklepnout.

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.12.2020 od cuir

    Nesetkal jsem se jeste s motorkou kde by byl problem vyrazit vnejsi krouzek loziska ven. Pokud to vypada ze je osazeni v krku rizeni stejne, tak potom byva v tom osazeni na dvou mistech vybrani aby se to dalo (nase/vase) vyklepnout ven.

    Valeckova loziska jsou bezne kndostani v sade i s tesnicima prachovkama a lze je namontovat bez uprav.

    Doplněno:

    Teď když už jsou venku tak tam ty drážky udělám. Já doufám že už to ale měnit nebudu

    4.12.2020 od rimbo

    cuir: A už jsi viděl někdy krk novějšího Transalpa? Já to taky řešil u 2005, absolutně nulový přesah v celém obvodu, dopadlo to tak, že jsem na dvou místech to uložení trošku vybral, nejsem na to hrdý. Taky "Semiš" to řešil u verze 2001. Nové sedlo už má přesah a půjde ven mnohem líp.

    4.12.2020 od Pedl

    Tak už jsou venku naštěstí moc nedržely ,ale skutečně u modelu2006 asi Na ty plošky zapomněly

    4.12.2020 od rimbo

    Přesně toto mě napadlo i lupou jsem to hledal ještě mě napadlo dlouhým vrtákem navrtat osazení jinak dík ještě to zkontrolují

    4.12.2020 od rimbo

    Posvit si dovnitr do krku rizeni baterkou, ta vybrani byvaji casto zamazana vazelinou a na prvni pohled kdyz nevis co hledas si jich nemusis vsimnout.

    4.12.2020 od cuir

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.12.2020 od docent

    Skutečně si jste jistí se záměnou kuličkového ložiska za válečkové? Kdo to navrhuje? Co je to za zdroj?
    Válečkové ložisko nepřenáší axiální síly !!!
    (Tedy pokud neříkáte válečkové ložisko kuželovému)

    Doplněno:

    Ano myslím kuzelikove promiň špatně jsem se vyjádřil. Na wmoto ani jiné nenabizeji

    4.12.2020 od rimbo

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.12.2020 od Kydlik

    Ahoj, taky mě sklouzával šroubovak a jemu podobné nástroje při snaze vyklepnout vnější kroužek spodního ložiska v krku řízení.
    Vyřešil jsem to tak, že jsem zbrousil podložku aby se na těsno vešla do osazení. Přes ní jsem to pak vyklepnul dřevěnou kulatinou. Samozřejmě to předpokládá, že ti nejde vyklepnout je jeden vnější kroužek.

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.12.2020 od tapavel

    Alpa už nemám,a ani jsem to na něm nedělal,ale na GS u tam mám jen dvě dírky na vyražení.Možná je to řešeno stejně.Bývá to zalepené bordelem.

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.12.2020 od Boro78

    šetrny zpusob skoro neexistuje. Vybít zakriveným šroubovakem, nebo naříznout malým brusným naradim a pak vyklepnout šroubovakem. mrdarna jak se patri... pokud si nariznes drazku, pak mas vystarano na vždy. potom uz nebude problem pri opakovany vymene :)

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist