globalmoto_duben_nolan




Problém z akceleráciou

  • 0

    6.11.2020 od Majky684

    Zdravím, potreboval by som pomôcť s mojím skútrom. Skúter bol predošlým majiteľom prerobený na 150cc a najazdil som na nej cca 300km keď som s ňou začal mať problémy. Išiel som domov, vyšiel som z dediny a začal som akcelerovať na 90tku keď skúter zrazu stratil výkon a začal ma brutálne brzdiť. Odstavil som ho na kraji cesty vypol, pozeral som či nieje niečo spálené alebo či sa nezakúsli brzdi, nič nesmrdelo, nič som nenašiel tak som ju znova nahodil a zdalo sa že všetko je v pohode. Ale keď som začal zrýchľovať tak pri 6000 otáčkach ma znovu zbrzdilo a počul som nejaké šúchanie, keď otáčky spadli na cca. 3500 tak šúchanie zmizlo a skúter znovu "fungoval" až kým som nedosiahol 6000 otáčok (alebo to spúšťa aj prudké stlačenie plynu, kým ho stláčam do polovice všetko funguje). Keďže som si myslel že je problém z variátorom že tam hádže nejaký divný prevod tak som ho rozobral vymenil som valčeky, poloremenicu, remeň potom som rozobral spojku tam som vymenil pružinky a kontrastnú pružinu. Poskladal som to ale žiadna zmena. Potom som začal z výmenou oleja, vymenil som aj sviečku a keď som rozoberal puzdro od vzduchového filtru zistil som že je komplétne vykuchaný. Jediné čo tam bolo tak bol kúsok peny zapáskovaný v mieste kde sa vháňa dnu vzduch. Momentálne skúter sedí v garáži a ja už neviem čo stým, nerád by som ho dal na opravu do servisu keďže som ešte študent a nemám peňazí na rozhadzovanie takže sa obraciam na vás či by mi niekto nevedel poradiť alebo či sa s tým niekto nestretol. Za každú radu vopred ďakujem.

    Doplněno:

    Takže už som to vyriešil. Problém bol v tom že sa rozpadol katalyzátor vo výfuku a tým pádom mal zhoršenú priechodnosť a nad 6000 otáčok ho dusilo.

    16.12.2020 od Majky684

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    7.11.2020 od krokoš

    Čau, môj typ: pôvodný majiteľ to prerobil na 150-tku a zrejme to nefungovalo, lebo nechal pôvodný karbec. Zrejme to poladil tým zprzneným nasávaním. ( vysvetlivka: zprzneným - slušne povedané dojebaným) . Moja rada, zavolaj k tomu kamoša čo sa trochu vyzná a tomu rozumie, alebo to skús tiež poladiť myslím to nasávanie. Možno trafíš , hoď to na stojan a skúšaj tam rôzne materiály a spôsoby filtrácie. Ešte pozri, či nie je v karburátore poškodená membrána a či to funguje. Možno tá membrána dvíhala šúpatko skôr a blblo to preto pripchal sanie , tipujem. Ja som to robil tak, že som pri demontovanom sanie , strči prst do karburátoru a šúaptko som buď prstom pridržal, alebo zdvihol počas chodu motora pridávania plynu. Podľa toho ako to fungovalo. Potom som to pripasoval kontrastnou pružinou, ale to nie je oficiálna rada, len popis mojej fušeráckej činnostti pri opravách , teda nie opravách, ale spojazdňovaní tých približovadiel. Všetky tie čudá som ale spojazdnil. Hlavne pozri, či tam nemáš veľa oleju to tiež môže robiť problém, veľa oleju vyššie otáčky nasaje to do airboxu a zapchá filter a .....nejede to. Držím palce pri laborácii .

    Doplněno:

    Takže už som to vyriešil. Problém bol v tom že sa rozpadol katalyzátor vo výfuku a tým pádom mal zhoršenú priechodnosť a nad 6000 otáčok ho dusilo.

    16.12.2020 od Majky684

    Vďaka za radu, skúter nemá karburátor ale už má vstrekovanie, a nemyslím si že by sa jednalo o ten filter, keďže problém nastal až po 300km a bolo to len tak zrazu, určite tam skúsim objednať pôvodný filter a "vnútornosti" a dať to dokopy ale rozmýšľam že sa pustím do hadičiek a vstrekovania a skúsim problém hľadať tam. Napadlo ma aj či sa nejedná o nejaký vadný senzor, len tie nemám ako otestovať.

    9.11.2020 od Majky684

    Vďaka za radu, skúter nemá karburátor ale už má vstrekovanie, a nemyslím si že by sa jednalo o ten filter, keďže problém nastal až po 300km a bolo to len tak zrazu, určite tam skúsim objednať pôvodný filter a "vnútornosti" a dať to dokopy ale rozmýšľam že sa pustím do hadičiek a vstrekovania a skúsim problém hľadať tam. Napadlo ma aj či sa nejedná o nejaký vadný senzor, len tie nemám ako otestovať.

    8.11.2020 od Majky684

    Vďaka za radu, skúter nemá karburátor ale už má vstrekovanie, a nemyslím si že by sa jednalo o ten filter, keďže problém nastal až po 300km a bolo to len tak zrazu, určite tam skúsim objednať pôvodný filter a "vnútornosti" a dať to dokopy ale rozmýšľam že sa pustím do hadičiek a vstrekovania a skúsim problém hľadať tam. Napadlo ma aj či sa nejedná o nejaký vadný senzor, len tie nemám ako otestovať.

    8.11.2020 od Majky684

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist