bmw_r1300gs_cartec




Špatný chod motoru.

  • 0

    4.11.2020 od nero959

    Zdravím. Mám tu Yamahu xt 600 tenere po delší odstávce. Vyčištěn karburátor, nová svíčka, nový benzín. Motorka běží jen se sytičem a plynem, při vyšších otáčkách střílí z výfuku a poměrně kouří. Pár vteřin po nastartování je vařící výfuk po čem jít ? Děkuji. :)

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    4.11.2020 od krokoš

    Čau, pozri zas voľnobežnú trysku. Mal som problém , taká istá motorka, XT 600 Z Ténéré. skoro ma porazilo. Bez napojenia airboxu , bez tej gumy všetko v poriadku. Ako som nasadil tú gumu k airboxu, koniec. Filter fungeľ nový, stále zapchalo trysku voľnobehu. Až som sa nasral, a pripitý som kopol do toho vydrbaného airboxu a ........ajhľa, porucha bola tá, že predošlý majiteľ dal nový filter, ale starý sa rozpadol a kúsky z neho napadali do priestoru , kde už má byť čistý prefiltrovaný vzduch, ako som do toho kopol tak ten airbox sa rozpadol na dve polovice a sa ukázal ten bordel z toho starého filtru. Ten bordel stále zapchal voľnobežnú trysku. Prejav presne ako píšeš, jasné , že na sytič to blbne a strieľa , výfuk je žeravý, teda nie výfuk , ale koleno normálne svieti v tme. A presne to bolo bo dlhšej odstávke.

    Doplněno:

    karburátor dnes vyčištěn, filtr tam vůbec nebyl tak jsem dal dnes nový všechno okolo čisté ale i když jí nahrknu bez přírub k airboxu pořád stejné. Trysky průchozí. Klame mě tam ten výfuk. Nikdy se mi nic podobného nestalo.

    4.11.2020 od nero959

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.11.2020 od Lumen

    Me u tenerky karbce taky natrapily a slo mimo jine i o membranu podtlakoveho karbu..i nova nahrada nebyla tak pruzna a proste nezvedala soupe tak jak ma..zkouska byla jednoducha-vyndat karb ,na stranu motoru dat zaplej vysavac,otevirat klapku a sledovat jak se zveda,nebo nezveda podtlakem soupe.
    Pak jeste omrkni jestli se ti klapka otevira ve spravny poloze levyho soupatka
    at se dari

    Doplněno:

    Tak potom si poradne projdi manual a opet procisti karby...neprisava ti to nekde?krebas kolem odbocky z priruby k cerpadlu?nejlepsi by bylo dat karb na ultrazvuk to povazuju za tutovku

    5.11.2020 od Lumen

    Tak potom si poradne projdi manual a opet procisti karby...neprisava ti to nekde?krebas kolem odbocky z priruby k cerpadlu?nejlepsi by bylo dat karb na ultrazvuk to povazuju za tutovku

    5.11.2020 od Lumen

    Klapka bych řekl že je v poho kousek se hne šoupě a hned jde i klapka

    5.11.2020 od nero959

    Klapka bych řekl že je v poho kousek se hne šoupě a hned jde i klapka

    5.11.2020 od nero959

    tak tedy s vysavačem si mi to šoupě otevírá více než při běhu motoru. Membrána vypadá ok. asi nejlehčí bude sehnat jiný karburátor a doufat že se to srovná páč tenhle se zdá neopravitelný. Nemá ho popř. někdo ? Díky.

    5.11.2020 od nero959

    A jak se ti otevira ta klapka?jestli to nemas jen rozhaseny

    5.11.2020 od Lumen

    tak tedy s vysavačem si mi to šoupě otevírá více než při běhu motoru. Membrána vypadá ok. asi nejlehčí bude sehnat jiný karburátor a doufat že se to srovná páč tenhle se zdá neopravitelný. Nemá ho popř. někdo ? Díky.

    5.11.2020 od nero959

    Kdepak..klapka na prave strane se otevira temer okamzite(z hlavy presne nevim ale uz pri cca centimetru otevreni leveho soupete se ma otevirat klapka na pravem-to si omrkni v manualu).vysavac spolehlive udela dostatecny podtlak to se neboj,a nakonec..vyresil sem to tak ze sem rozebral stary karburator a dal tam jinou ojetou membranu a s tou to zatim maka dobre...koukni taky jestli nemas tu membranu deravou nebo shrnutou.

    5.11.2020 od Lumen

    Čau, to druhé šúpatko je ovládané, blokovaný tým prvým. Sa mi zdá, že to druhé sa otvára niekedy až pri poslednej tretine zdvihu toho prvého šúpatka.

    5.11.2020 od krokoš

    I při běhu té motorky se to šoupě hejbe minimálně

    5.11.2020 od nero959

    zkoušel jsem to a vypadá to že tohle by mohla být cesta správným směrem.. druhé šoupě se při plném otevření klapky nezvedne až na doraz.. ( ale nevím jestli dokáže vyvinout vysavač tak velký podtlak aby to bylo vůbec možné.) tak teď nevím jestli ta membrána funguje správně. A jak jste to na konec vyřešil když ani s novou membránou to nebylo ok ? díky.

    5.11.2020 od nero959

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.11.2020 od Kafoholik

    Rozpálený výfuk je známka pozápalu, nic se zapalováním a možná rozvody se nedělalo?

    XT mělo dekompresor lankem od startpáky, v pořádku, vrací se to, nezůstane viset?

    Doplněno:

    Dekompresor odpojeny

    27.11.2020 od nero959

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.11.2020 od ja1

    Máš nejspíš prasklé příruby mezi vacem a karbcem ?

    Doplněno:

    ne dávané nové..

    31.1.2021 od nero959

    Příruby nové

    27.11.2020 od nero959

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist