globalmoto_duben_nolan




Stk na streeta s německými papíry a homologaci

  • 0

    5.8.2020 od Rikk

    Zdravím všechny motorkáře a motorkářky.
    Mam gsx-r upravenou na street od všeho mám papíry a všechny úpravy jsou zapsané v německém technicaku a tady v Čechách mi na to nechtěj dat technickou zkoušel jsem jenom jednu pobočku ale chci si o tom zjistit co nejvíc než to zase někam povezu díky za vaše odpovědi a ať vám to lítá

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    6.8.2020 od CRF1000

    bylo vy vhodné specifikovat, čím se motocykl liší od běžného továrního stroje...já so představuji moto bez blatníků, bez kdytu řetězu, plné ostrýách hran, s 20 cm dlouhými ocelovými slidermi vysunutými ze zadní osy do stran...a další podobné vychytávky... to samozřejmě TP neprojde....

    samozřejmě lze udělat technickou prohlídku na žádost zákazníka, tu nelze odmítnout

    motocykl se bez problémů zaregistruje i s evidenčkou, pokud bude vyhovující...měla by vyhovovat, pokud vše odpovídá německému TP...ale technická prohlídka může být omezena jen na 30 dnů, pokud zjistí technik nějaké závady...

    nelze vyloučit, že německý diplomovaný inženýr schválil něco, co je v rozporu s EU a s českou legislativou....v tom případě TP získáš až poté, co uvedeš motocykl do stavu odpovídajícímu eu LEGISLATIVĚ...

    je nutné vycházet z toho, že německo je velké, silné a bohaté a v podstatě rozhoduje o celé EU...podle všeho také proto EU legislativu kterou samo prosazuje někdy nerespektuje...existuje tam jakýsi systém různých národních výjimek, které odporují EU legislativě....ale v ČR je samozřejmě nikdo neuzná...

    já bych nic podobného nekupoval, malý německý TP obsahuje podobné doplňující záznamy pouze ve formě zkratek, německou technickou němčinu v ČR zná jen málokdo a pokud jsou navíc v ORV ještě odkazy na nějakou německou legislativu, v případě zákonného požadavku úřadu na předložení úředního překladu záznamu jsi téměř bez šance ...tlumočník ty zkratky možná přeloží ale pokud to bude pouze odkaz na nějaké německé ustanovení, chtělo by top ještě najít příslušný německý zákon a předložit i to ustanovení jinak nelze pochopit souvislost...

    Jinak vzhledem ke neustále se opakujícím problémům s auty a motorkami z Polska a Německa je ve vládě návrh novela zákona, podle které se podobná motorka ani ano v ČR nepřihlásí....novela zákona top výslovně zakazuje...dnes je ten zákon gumový, přihlásit to půjde s vyhovující evidenčkou, ale nedostaneš kontrolní známku ....

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.8.2020 od libor600

    Zkus se obrátit přímo na Dekru- Ta zastřešuje všechny STK. Tam otypují i tvoji vlastní stavbu ( teda pokud vyhoví ). Na základě jejich protokolu pak jde dostat na značky i to co se běžně nevyrábí. Ale pozor, stojí to nějaké peníze.

    Doplněno:

    tazatel si bohužel vůbec nedal tu práci, aby ty problémy, které měl mít na STK řádně popsal...tvrdí, že je vše schváleno a uvedeno v německém TP, ale přesto má nějaký tajný problém....a my v poradně ten problém máme řešit...

    9.8.2020 od CRF1000

    tazatel si bohužel vůbec nedal tu práci, aby ty problémy, které měl mít na STK řádně popsal...tvrdí, že je vše schváleno a uvedeno v německém TP, ale přesto má nějaký tajný problém....a my v poradně ten problém máme řešit...

    9.8.2020 od CRF1000

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist