bmw_r1300gs_cartec




Vibrace motorky v celém rozsahu otáček motoru

  • 0

    8.5.2020 od mila749

    Zdravím Všechny znalce Yamahy XJ 600.
    Poprosil bych o radu, kde hledat zakopaného psa.Jsem čerstvým majitelem motocyklu Yamaha XJ 600 S Diversion R.V 97, čerstvý dovoz z Francie (tudíž 1 majitel v ČR)
    Kromě klasického hluku od spojky(při zmáčknuté je to mnohem méně hlučné) a řešení jak to vyřešit,jsem už zde našel, mě více trápí,že motocykl má znatelné vibrace do řídítek a stupaček od volnoběhu až do maximálních otáček,nejhorší jsou při brzdění motorem.A ne jen v pověstných otáčkách mezi 4-5 tisíci. Jinak motorka jede vcelku slušně,jde za plynem,volnoběh taky drží.Ale po dvaceti kilometrech jízdy je člověk celej rozvibrovanej a radost z jízdy je pryč. Bohatost směsi jsem nastavil asi dobře( teď asi 3,75 otáčky od dorazu,podtlaky jsou taky o.k,
    svíčky,olej ,filtr a vzduchový filtr nové

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    8.5.2020 od Koudy01

    Můžeš zkusit dotáhnout všechny šrouby, co drží motor v rámu. A možná by to chtělo vyměnit řetězovku.

    Doplněno:

    Tak to je hodně divný. To by chtělo vidět a slyšet. Takhle po netu těžko říct.

    8.5.2020 od Koudy01

    Děkuji za radu,ale to mě už také napadlo a jsou dotažené na krev.Motorka vibruje už na stojánku,třeba studená na sitič,tak že neudržíš ruce na řídítkách jak vibrují.Takže na řeězovku bych nesázel.

    8.5.2020 od mila749

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.5.2020 od TDM851

    Asi jede na 3 válce, vyndej svíčku a uvidíš...

    Trochu z jiného soudku. Proč jsi to kupoval?

    Doplněno:

    To nevím. Pár motorů s rozhozenýma ventilama jsem seřizoval, ale nikdy to nedělalo nějakou velkou paseku. Chce to hledat no.

    11.5.2020 od Koudy01

    Jo jo ukazuje 5500 otáček. Ukazovalo i před demontáží a ukazuje i po mé zpětné montáži.Přesných 5000 mi nejde nastavit.Buď rovná nula,nebo těch 5500 a nebo 10 tisíc což je asi v pořádku.Ještě mě napadlo jestli nemůžu mít načatý nějaký nebo rovnou podpálený nějaký ventil. Vůle jsem nekontroloval,nemám měrky,ale usilovně scháním kdo mi pujčí. Nevíš náhodou jak by se to projevovalo a zvuku motoru či nějak jinak ?

    11.5.2020 od mila749

    No a co to nastavení TPS? Ukazuje otáčkoměr 5000 otáček?

    10.5.2020 od Koudy01

    Tak TPS proměřeno a zdá se být v pořádku.Co má mít hodnotu mezi 3,5 až 6,5 kilo ohmů má 5,6 kilo ohmů a při natáčení škrtící škrtící klapky plynule se odpor mění od 1,47 do 4,6 kilo ohmů.
    Někoho s budíkama jsem ještě nesehnal.

    10.5.2020 od mila749

    Určitě pak dej vědět, jak si pochodil. Nejlépe do zprávy, ať si toho všimnu. Díky.

    9.5.2020 od Koudy01

    Děkuji za typ. Do toho TPS se pustím hned v Neděli, protože zítra mám narozky a pořádám grilovačku,kdyby jsi byl z Prahy,tak jsi zván.Budíky bohužel nevedu,tak se budu muset po někom co je má pozeptat.Ještě jednou dík Míla

    8.5.2020 od mila749

    Ten sytic se tak chova normalne. Pri startovani se syticem to chce lehce vrknout plynem. Pak to nezdechne.

    Podtlaky bych udelal jeste budikama.

    A taky se koukni na nastaveni a kontrolu funkcnosti TPS senzoru: http://yamaha-xj.cz...c.php?f=15&t=153

    8.5.2020 od Koudy01

    Svíčky jsem vyndaval neustále, neboť jsem laboroval s nastavením bohatosti směsi a všechny pěkně suchý a zbarvený jak byla aktuálně směs.Podtlaky jsem dělal kuličkovou metodou,protože po zakoupení byli totálně rozhozený a moto vydávalo zvuky jako na videu co tu sdílíte a vůbec se mu nechtělo vracet z otáček.Po tom co mám směs jakžtakž vyladěnou a podtlaky o.k. jde to hezky do otáček a hezky padají zase dolů.Jen sytič nějak stávkuje,protože bez sytiče moto chytne na cvrnk,ale volnoběh se houpe okolo 500 otáček což je si myslím v pořádku,ale když startuju na sytič,tak to nechce chytnout,vetšinou až na třetí pokus,jako by se to dusilo,chvíly běží na 1500 otáček a pochvíly vyběhne na normální 3 tisíce,
    A proč jsem ji kupoval,protože už jsem cca před šesti lety jedno XJ měl(ročník 92) a bylo to pohodové cestovní moto za pár korun s nízkými provozními náklady a nízkou spotřebou.
    Ještě chci podotknou,že na té současné je nainstalovaný "laďák Ixil " s homologací,jestli to náhodou nemůže mít vliv.

    8.5.2020 od mila749

    To by mel poznat na podtlakach. Pise, ze ty jsou v poradku. Jsou opravdu v poradku?

    8.5.2020 od Koudy01

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist