globalmoto_duben_nolan




kmitající řídítka

  • 0

    17.4.2020 od Ivana15

    Dobrý den, při koupi motorky a zkušební jízdě mě zarazilo, že po puštění ředitel i v malé rychlosti(30km) se hodně rozkmitaly že strany na stranu. Kdybych je okamžitě nechytla, tak se určitě položí. Při jízdě v jakékoli rychlosti a držení řiditek i jednou rukou nebyly cítit ani vybrace, ani kmitání . Nevypadá, že by byla bouraná.
    Kdo máte tuto motorku, jaké máte zkušenosti?
    Diky

    Doplněno:

    Děkuji za názory, motorku jsem zatím nekoupila, domluvim se s prodejcem.

    18.4.2020 od Ivana15

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    17.4.2020 od zdenysrx6

    kup a dej tam těžší zavažíčka do řidítek
    tady jedno téma

    https://www.motorkari.cz/tema/?t=216209

    Doplněno:

    ještě jedno téma

    https://www.motorkar.../?t=190206&pgr=1

    17.4.2020 od zdenysrx6

    Ve 30 to závažíčka nevyřeší. Ani vyvážení.
    Tipuji vadnou gumu.

    17.4.2020 od TDM851

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.4.2020 od TDM851

    Mrkni, jestli není poskákaná guma.
    Vsadím se, že je tam Bridgestone

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.4.2020 od Korado50

    Tak určitě by to ve mě vyvolalo pochybnosti o motorce, osobní zkušenost s ní ale nemám takže spíš jen typuju. Podle mě by to dělat neměla - pokud je vše v pořádku měla by se dát řídit bez držení, jen přenášení váhy těla.. na nějaký rovný silnici samozřejmě ?, na kole sem taky jezdil bez držení a motorka je daleko širší takže proč by neměla jet rovně? Navíc 500cc už něco váží. U mé gsxf750 '01 můžu pustit řídítka a jede rovně a nic nekmitá.
    Teoreticky by mohlo být kopnuté i kolo, zajel bych do pneuservisu a myslím že ti by potvrdili zda to je kolem nebo ne.
    Já když sem kupoval motorku měla jednu věc co se mi nelíbila, tekl olej z ventilového víka.. řekl sem prodejci že motorka vypadá dobře až na to že by chtěl pretesnit to ventilové víko, prodejce zařídil opravu v servisu a pak jsem si ji koupil ? už na ní mám cca 8000km a naprosto v pohodě ?
    Good luck s výběrem motorky ?

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.4.2020 od kokoška.

    KO guma - oskákaní - otázkou proč - tlumiče, ložisko v krku

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.4.2020 od juryna007

    Oznam to prodejci a řekni že pokud s tím něco neudělá půjdeš od toho pryč....

    Závaží v řídítkách - kluci to jste se už fakt zbláznili.?

    Guma, tlumiče, krk řízení, špatně se vracející brzdový třmen.....

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.4.2020 od kutil1

    Já jen na adresu "juryna007" .Kluci se fakt nezbláznili.Popíšu vlastní zkušenost.Sice nemám stejnou motorku jako zakladatelka ale závažíčkama v řídítkách to být může.Měl jsem orig gripy se závažičkama a žádnej problém.Kolikrát jsem si za jízdy upravoval zip nebo zapínal kapsy při puštěných řídítkách.Jednou jsem jsem si koupil nový(parádnější) gripy ale bez závažíček.Vůbec jsem netušil že to může mít nějaký vliv. Mělo !!! Dokud jsem měl ruce na řídítkách,vše v poho,žádnej rozdíl.Jednou jsem ale nic netušíc opět pustil řídítka a málem jsem si ustlal.Taky jsem tomu nechtěl věřit.A protože tam ty původní závažíčka nešli dát zpět kůli těm novým gripům,odlil jsem si válečky z cínu o stejné váze jak ty původní,nacpal je přímo do trubky řídítek a bylo opět po problému.Tak že to zas až taková blbost na zbláznění není.

    Doplněno:

    Zajímavý poznatek, já jsem zkoumal řídítka víc, porovnal sem je se standardníma a je vidět že tam mám závaží :) nějaký cnc z aliexpress takže může to být i tím

    20.4.2020 od Korado50

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist