globalmoto_duben_nolan




demontáž ložisek kliky z karteru

Odpovědí (4)
  • 0

    25.2.2020 od Weezer

    Ahoj, když jsem toto řešil na Manetu, použil jsem na to vytahovak za vnitřní kroužek s reverznim kladivem samozřejmě za pomoci nahrati karteru, abych neznicil uložení ložisek.

    Doplněno:

    Vytahovák jsem nesehnal a stahovák vykluzoval, tak jsem to nahřál a vyklepnul. Hotovo. Horší bude zpětná montáž po chemickém vyčištění. Díky

    26.2.2020 od limo277

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.2.2020 od ja1

    Kartery na vařič a ložiska vypadnou

    Doplněno:

    Karter jsem pořádně nahřál, ale ložiska sama nevypadla. Musel jsem je vyklepnout. Šlo to ale lehce i když jsem poškodil labyrint.
    Díky za radu

    26.2.2020 od limo277

    a montovat obráceně, karter do trouby, ložisko do mrazáku a pak tam padne samo

    26.2.2020 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.2.2020 od libor600

    Zkontrolovat, jestli jsou tam pojistky(ocelové ségrovky), jsouli vyndat, pak ohřát cca 80-90 C, a pokud máš lis vytlačit nebo vyrazit. Na vyrážení použít nějakou vhodnou kulatinu ,aby jsi nepoškodil karter. Ložiska vytlačuj směrem k nejbližšímu konci karteru. A pozor na ostatní dosedací plochy ať to nepotlučeš.

    Doplněno:

    Až budeš montovat zpět. zvolíš podobnou metodu, nejdříve pojistku pak teplo že se nepovedl labyrint nevadí, dáš nový stojí pár korun. Labyrint si nejdříve ale vyzkoušej na čep kliky- nesmí být fest ani volný. Až budeš dávat kliku tak nahřeješ karter s již naklepnutými ložisky a labyrintem. Opět se snaž dodržet teplotu 80-90 C

    28.2.2020 od libor600

    děkuji všem co odpověděli, jdu to zkusit ))

    26.2.2020 od limo277

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2020 od maspe

    sice pozdě, ale ohřívám vždy tak na 120°C - jinak dobrá věc je vylisovávač ložiska

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist