globalmoto_duben_nolan




spojkové lamely

  • 0

    3.9.2015 od Louhovan

    Zdravím mám otázku jak poznám že mám špatné spojkové lamely ? Mám mz 125 sm a někdy mi nejde zařadit nahoru a občas zařadím jakoby neutrál a až po chvilce cca 1-3 sekundy se ten kvalt chytne a jede to normálně neví někdo co s tím ? Děkuji za rady

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    4.9.2015 od kubacech

    Většinou to první poznáš v kopci, že začne klouzat spojka. Při přidání otáčky vyletí nahoru ale rychlost se nemění.

    Jestli tomu rozumím, tak ty zařadíš, pustíš spojku a 1-3sekundy se tváří jako by furt byla vymáčkla a potom se to teprve chytne? Nezačalo to náhodou dělat po výměně oleje?

    Doplněno:

    Ano, to že spojce trvá než se chytne může být špatným olejem

    5.9.2015 od kubacech

    Ano koupil jsem jí nedávno a předchozí majitel měnil olej .

    4.9.2015 od Louhovan

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.9.2015 od kilix

    to mi skôr pripadá ako opotrebenie radiacej vidličky než niečo so spojkou

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.9.2015 od magnos

    Môže to byť nesprávnym - hustým olejom. Ale skorej by som povedal že sú unavené pružiny. Keby boli opotrebené lamely tak by sa to prejavovalo pri jazde do kopca alebo pri váčšom zábere - preklzovala by.
    Inak ešte by mohol byť opotrebený - vysekaný spojkový koš, tie plechy čo sú medzi lamelami sa zasekávajú vo vysekaných drážkach na koši a nejdú od seba a k sebe, alebo im to trvá dlhšie. Ale s týmto som sa nestretol, len som to počul.
    Ja typujem na tie unavené pružiny.
    Každopádne by som to rozobral a skontroloval, prípadne vymenil lamely aj pružiny - to nemôže byť drahá oprava. Potom samozrejme nový olej, ale najprv zistiť aký tam patrí a ten tam naliať.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist