Zadní světlo + blikny - zadní světlo mírně pohasne

 • 0

  27.3.2019 od mag.

  Ahoj.
  Nikdy jsem se nedíval a to jím mám 10let, zda při bliknách utlumí zadní světlo.
  Na světle venku to není patrné, jen v šeru, nebo za tmy. V garáži jsem dostal blbej nápad se podívat jak bliká za tmy s nastartovaným motorem.
  No a teď mám akorát brouka v hlavě... Že já v... se na to chtěl dívat ve tmě.
  Při blikání, ať pravá, nebo levá strana, nebo výstražky, tak mi při rozsvícení bliken pohasne mírně zadní světlo.
  U předního světlometu jsem si nevšiml, že by pohasínalo, přeci jenom v předním světle je H7, a ne ledky jako to má Busa od 2008 jako moje v zadním světle. No a ledky jak víme, tak reagují citlivě na změny v el soustavě intenzitou svitu. Nahrazovat klasické bliknové žárovky ledkama nebudu.
  Takže jen upřesním, Dobíjení funguje 14+V, baterka 13,2v a v pořádku. Busa běží naprosto korektně.
  Otázka zní, máte to na ní taky?
  Víc snad ani vědět nepotřebuji

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
 • 0

  1.4.2019 od fmajo

  ja mam 2005 a mam podobny problem ale mne blika predne svetlo na volnobeh, skontroloval som kontakty , premerel som alternator, a aj po vymene reglera mi to robi . Niekde som sa potom docital ze na volnobeh to dobija okolo +- 12,5V. Takze ked som zapol smerovky klesol aj nabijaci prud a tym padom mi blika svetlo, ked pridam cca na 1500 otacok a viac tak prestane blikat. Ked ti to robi len na volnobezne otacky tak by to malo byt v poriadku, ale mozem sa mylit lebo neviem ci je nejaky rozdiel v dobijani medzi 2005 a 2008, ale viem ze pri 2005 je to OK.

  Doplněno:

  od roku 2008 už dobíjí víc, ale s bliknama na volnoběh jsou vázaný proudové skoky, tak pak pohasne mírně ledkové koncové světlo, které je na změnu proudu díky LED nejcitlivější. Proto dál v soustavě se to neprojevuje. Kdyby vzadu na koncovém světle měla klasickou žárovku, tak nejde nic pozorovat. Ale každopádně díky ;) Ve dne pohasnutí není patrné v noci trochu.
  Jinak jsem se díval na jedno video s modelem 2008 a 2010, kdy mají na startováno a blikaj výstražkama a taky oboum Busám mírně pohasínají koncová světla

  2.4.2019 od mag.

  Doplnit odpověď

 • 0

  27.3.2019 od likvos

  Přijeď na sraz do Ol a mužeš si prohlídnou světla na všech zúčatněných

  Doplnit odpověď

 • 0

  28.3.2019 od 33.petr

  slabé ukostření?

  Doplnit odpověď

 • 0

  30.3.2019 od ja1

  slabá kostra

  Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist