globalmoto_duben_nolan




Načo to služi ?

  • 0

    1.6.2017 od pistapista31

    viem že to ma niečo spolocne s regulaciu tlaku , ale ide mi o to , že niekto to ma odstranene a motocykel ide trocha lepsie ako moj ,Ja som len odtpojil tenku hadičku a pri upchati to robilo šarapatu . Bol by som zase o niečo mudrejší keby mi to niekto vysvetlit











    toto je spravny princip ventilu

    Doplněno:

    takze po precitani par clabok a pozreti par obrazkov som prisiel k zaveru že to nieje EGR ventil ale ventil na prívod sekundarneho vzduchu do vyfukoveho potrubia riadeneho podtlakom zo sania , je to tiez koli emisiam aby vo vyfkovom potrubi dohorelo co nezhorelo . Kedže prívod červeho vzduchu neohladzuje ale zohrieva pretoze tam znova horí nespalene tak som to odpojil .Stači iba zaslepit tenku hadicku na sani aby sa nevytvaral podtlak ktory otvara ventil . v mojom pripade ten ventil nieje tazky tak ho nechavam tam ale nefunkcný,uzavretý

    10.6.2017 od pistapista31

    takze po precitani par clabok a pozreti par obrazkov som prisiel k zaveru že to nieje EGR ventil ale ventil na prívod sekundarneho vzduchu do vyfukoveho potrubia riadeneho podtlakom zo sania , je to tiez koli emisiam aby vo vyfkovom potrubi dohorelo co nezhorelo . Kedže prívod červeho vzduchu neohladzuje ale zohrieva pretoze tam znova horí nespalene tak som to odpojil .Stači iba zaslepit tenku hadicku na sani aby sa nevytvaral podtlak ktory otvara ventil . v mojom pripade ten ventil nieje tazky tak ho nechavam tam ale nefunkcný,uzavretý

    10.6.2017 od pistapista31

    tak uz viem presny nazov tohto cuda je EURO KURVITKO :) http://www.rickrams...t/CRF250Lcccmods.htm

    2.6.2017 od pistapista31

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 1

    2.6.2017 od Lumen

    Jj rika se tomu eko ventil,ma to i dominator.
    Sundal sem to a jezdilo to bez toho uplne bez problemu

    Doplněno:

    može byt na tom eko niečo lebo jedna samostna hadica od motora ide do air b oxsu a drhu ide do toho ventilu + z hlavy valca a cez podtlak zo sania ide napet do hlavy valca spolu aj zo zmesou z karburatora. takze staci odpojit iba tu tenku hadičku aby to neislo naspät ale ked som tu hadičku odpoji a uzavrel prstom tak sa karburatoru velmi nepačilo a zacal strieľat po mne :)

    2.6.2017 od pistapista31

    Ja ti nevym uplne stejnou kravinu sem tam mel..taky ,,ovladane,, podtlakem z karbce

    2.6.2017 od Lumen

    eko ventil to není, ten vrací spaliny zpět do airboxu

    2.6.2017 od wormi

    Doplnit odpověď

  • 1

    1.6.2017 od wormi

    myslím že je odlučovač oleje od odfuku z hlavy nebo z klikovky. Když by ta baňka nebyla, tak by ten vzduch s olejem šel až do airboxu.

    Doplněno:

    Ja to tam nemám a som celkom rád

    1.4.2018 od fuchsotik

    podla mna s klukovky hadica ktora ide samostane do vzduchoveho filtra kde sa miesa so studenym a opetovna nasava do karburatora a ešte pritom ide dalsia hadica zo vzduchoveho filtra do tej ciernej nadobky kde sa mieša s dalsim ohriatym vzduchom ktory prichadza od vekahlavy valca a opätovne nasava do sania ale prečo ? nieje nahodov lepsi chladný vzduch ako ohriaty pridam este jeden obrazok so sipkamy kade smeruje prietok vzduch

    1.6.2017 od pistapista31

    To ze je na tenky hadicce podtlak je prece jasny, kdyz je pripojena do sani

    1.6.2017 od Slávek-TDM

    od klukovy ide samostatna hadica do vzduchoveho filtra a na tej tenkej hadičke robi podtlak tak ze sa az pricucne na prst

    1.6.2017 od pistapista31

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist