globalmoto_duben_nolan




problem zo starterom alebo s nakopovačku

  • 0

    4.1.2017 od marox123

    Zdravím mam taký problém mam moto yamaha xt 600 tenere to je aj nakupovačka aj štarter a problém je v tom že keď chcem naštartovať cez nakupovačku tak niekedy ako keby nechcelo vypnut štarter alebo volnobežku proste ide tažko nakopnut lebo toči aj štartér a a keď par krát pretočím z el. štartérom tak už ide v pohode nakopnut cez nakupovačku neviete čo stym može byt ?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    6.1.2017 od krokoš

    Čau, mám ten istý problém. Porucha voľnobežky štartéru. Je to pod alternátorom. Štartér je v stálom zábere s motorom a keď naštartuješ tak sa to v tej voľnobežke pretáča. Problém je v tom, že keď štartuješ nakopávačkou a motor kopne späť tak sa tá voľnobežka zasekne. Povolí ju až keď štartuješ štartérom. Máme tú lepšiu poruchu, horšie je to, keď tá voľnobežka sa stále voľne pretáča, že to štartérom nenaštartuješ. Ja jazdím tak ako to je a štartujem zo štartérom. Treba mať stále v poriadku baterku a dobíjaciu sústavu. Mal som to rozobraté, dával som to prebrúsiť, potom na tvrdochróm, znova prebrúsiť na mieru a stále to isté, zasekáva furt, serem na to. Trebalo by to novú voľnobežku, ale je to kopa roboty, hlavne keď nejaký debil pred tebou polepil všetky skrutky s Loctite. Držím palce.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist