bmw_r1300gs_cartec




Po nastartování hned chcípne

  • 0

    4.7.2016 od kaptcha

    Zdar chlapi, potřebuju radu ohledně dnešního problému:
    Motorka: 1999 Honda CB 500, 20.000 km

    Dneska jsem se snažil zaparkovat a motorka předčasně chcípla, byl to podobný pocit jako kdyby došel benzín před přepnutím na rezervu, ale tentokrát jsem si nevšiml typického škubání a ztáty výkonu, které běžně nastáva těsně předtím než palivo dojde.

    Nutno zmínit že benzínu v ní bylo dost a přívod benzínu byl normálně otevřený.

    Když jsem se krátce poté snažil motorku opět nastartovat, motor chytnul zhruba na půl vteřiny, párkrát se protočil a pak zase chcípnul. Při přidání plynu a použití sytiče při startování motor šel do otáček, udržel se v běhu o chvíli dýl a pak zase chcípnul. Zkoušel jsem to dokola než jsem si vybil baterku.

    Po nabití jsem nastartoval s plným sytičem a asi třičtvrtě plynu. Motor měl pořad chuť chcípat ale plynem jsem ho držel v otáčkách. Po asi minutě v 7.000 otáčkách jsem mohl plyn postupně zase ubírat, nakonec šel vypnout i sytič a motor teď běží jako předtím.

    Co to bylo? Může se to opakovat? Díky mo za rady

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 2

    5.7.2016 od ja1

    chtělo by to vyčistit a hlavně seřídit karburátory

    Doplněno:

    přesně

    5.7.2016 od Vladimir-U.

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.7.2016 od pech.

    Mno hlavně vyčistit, nebo alespoň odkalit, tenhle svinec může udělat i jen voda v benzínu, pokud by problémy i po vyčištění přetrvávaly, tak seřídit...

    Doplněno:

    Díky za tip, možná to bude tim. Nedávno mi došel benzín a musel jsem nouzově dotankovat z petky, tak tam možná zůstal nějaký svinec

    11.7.2016 od kaptcha

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.9.2016 od BLUESAVAGE

    Jezdi na 98 a bude klid. Start po půl roce na druhý otočení motoru. 98 neosahuje ty blbý bio sračky.
    Fakt, vyzkoušeno

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od paserack

    jak píšou ostatní. Akorát bych šel od palivového kohoutu.(ten jsem měl špatný já), pak karburátory a trysky, ...svíčky.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od Pirs.

    Podobný problém jsem měl taky,
    u palivového kohoutku jsem měl tenkou hadičku, která byla odpojena. Konec hadičky byl steřilý a nedržel na vyústění. Zařízl jsem konec, nasadil a vše OK. Je tam velmi špatný přístup, takže nasadit ji byl celkem porod

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist