Yamaha nabízí malou YZF-R125 v barvách továrního týmu MotoGP

Je vám šestnáct a fandíte Valentinovi, případně Maverickovi? Yamaha vám nyní nabízí způsob, jak to dát řádně najevo svému okolí.

Co se týče skútrů, má Yamaha s různými speciálními edicemi bohaté zkušenosti. V motorkách už to ale tak slavné není, i když "šedesátileté" barvy, tedy ty žluto-černo-bílé, nám asi v paměti zůstanou dlouho. Ovšem na to, že mají tři ladičky v týmu největší superstar MotoGP posledních dvou dekád, jsou překvapivě zdrženlivé. Ale teď se dočkávají aspoň mlaďoši.

Čert ví, co za tím je, že těch odkazů na MotoGP, resp. božského Valentina, Yamaha až tak moc nedává. Přitom nejvyšší liga silničního závodění je vždycky u ostatních značek dost vidět, Honda v Repsol barvách, Suzuki v těch svých válečných, Kawa a Ducati zase frčí na superbikové vlně... Nebudeme po tom pátrat, my to stejně nevyřešíme, a budeme se radovat aspoň z toho mála, co máme. A tím nejnovějším přírůstkem je motocykl s předlouhým oficiálním názvem. Posaďte se, zapalte si doutníček, nalijte sklenku a soustřeďte se, začínáme číst: Yamaha YZF-R125 Monster Energy Yamaha MotoGP Edition! Neusnuli jste zatím?

Co je tady jinak proti standardní R125? Inu, lakování. Nic víc. Nejde ani o žádnou limitovanou edici, že byste měli plaketku na brýlích. Ale vlastně se Yamaze nedivíme, protože nás samotné nenapadá, co bychom na novém erku pro mladé měnili. Model 2019 prošel výraznou omlazovací kúrou, vypadá super chic, má širokou zadní gumu, obrácenou vidlici s radiální brzdou, LCD přístrojovku, LED světla... A i ty zmiňované brýle vypadají super. Jak jsme navíc zjistili letos ve Španělsku, také ta motorka super funguje, do značné míry také díky motoru s variabilním časováním ventilů VVA.

Jak se "valentinovka" nebo "maverickovka" (podle toho, komu fandíte) liší od standardního provedení cenově? Jen minimálně. Standard se nabízí v černé, černo-modré a bílo-neonové kombinaci za 129 990 Kč, za černo-modrou MotoGP repliku s charakteristickými motivy Monster Energy dáte přesně o 5000 Kč víc. To je podle nás adekvátní příplatek. Navíc mladí jsou stejně "zelenými spáry" Monsteru jak posedlí a cpou si je všude, tak tady to máte originál. Fajn zprávou je i to, že motorky jsou již u dealerů a je jich dost.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 12 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):
Motokatalog.czmotoguzzi_kveten
Objednat reklamu
TOPlist