yamaha_brezen
MV Agusta Dragster 800

Okolo netrpělivě očekávané novinky legendární italské značky se v poslední době rojí mnoho dohadů a fám. A není se čemu divit, podle prvních fotek a nedávno vypuštěného teaser videa se bude jednat o nekompromisní mašinu, na které bude radost jezdit. Co tedy o konkurenci pro Ducati Diavel zatím víme?

Po představení modelu Veloce 800 na loňské výstavě EICMA se očekávaly ještě další dva nové modely. První vlaštovkou bude další osmistovka – Dragster 800, avšak mnoho detailů si zatím nechává firma pro sebe. S velkou pravděpodobností půjde o motorku vycházející z naked-biku Brutale 800.
Dragster bude ale ještě více „brutální“. Hodně výrazná je maximálně osekaná podsedlovka a opravdu malé sedlo, které se spolujezdcem nepočítá. Povedla se také dvojice zadních světel. Výfuky, červený rám a nahrbenou nádrž už známe z modelu Brutale, změna je pak u řídítek, která korespondují s názvem Dragster. Celkově působí Dragster hodně lehkým dojmem, jsme zvědaví na jeho hmotnost!

Co se motoru týče, zde se objevili fámy, že by snad mělo jít o osmistovku s turbem (a výkonem snad až někde okolo 200 koní?), ale pravda bude zřejmě taková, že MV Agusta použije osvědčený tříválec s minimem zásadních změn. Dragster by tak měl nabídnout okolo 125 koní výkonu. Další výbava by měla zahrnovat ABS nebo elektroniku MVICS od mateřské značky včetně kontroly trakce. Na kompletní specifikace si budeme muset ještě pár dní počkat.
Nedávno vypuštěné video toho sice moc neukáže, je z něj ale patrné, na jakou sortu zákazníků bude Dragster mířit a kterému modelu chce konkurovat. Burnout, jízda po zadním, hudba Enter Sandman hrající v pozadí, to rozhodně nebude stroj pro pozéry a mainstreamové jezdce. Tohle bude mašina pro pořádné chlapy! Dragster tak bude bojovat o podobné zákazníky jako další italský rváč, Ducati Diavel. Co na to říkáte? Máte chuť vzít za plyn?

Video - MV Agusta Dragster 800 (teaser)

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (10x):TOPlist