globalmoto_unor2
Stabilizační systém KTM dostupný i pro loňské modely

Na podzim 2013 rakouská značka představila revoluční systém ABS, který dokáže nejen zabránit zablokování kola při brzdění v přímém směru ale funguje také v zatáčkách. Tímto systémem jsou vybavena cestovní endura 1190 Adventure a Adventure R od modelového roku 2014, ale ani majitelé s loňským rokem výroby nebudou ochuzeni. KTM jim nabízí dodatečnou montáž MSC.

MSC je vlastně takové lepší ABS, které vyhodnocuje mnohem víc informací než standardní systémy. Kromě rychlosti otáčení obou kol pracuje s údaji od senzorů podélného a příčného náklonu, jiná čidla zase sledují jako silou jezdec v dané chvíli působí na brzdovou páčku nebo pedál, a další měří aktuální zrychlení.
Díky tomu může MSC zamezit i podklouznutí kola při brzdění v náklonu, narovnávání motorky při brzdění v náklonu nebo dokonce převrácení motorky při nouzovém brzdění. Zároveň se chová jako kontrola trakce a antiwheelie systém.
Za cenu 10760 Kč si teď mohou majitelé KTM 1190 Adventure a Adventure R 2013 tuto vychytávku nechat do své motorky domontovat u každého dealera KTM. Celá operace spočívá v nahrání nového softwaru a trvá asi hodinu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist