Stabilizační systém KTM dostupný i pro loňské modely

Na podzim 2013 rakouská značka představila revoluční systém ABS, který dokáže nejen zabránit zablokování kola při brzdění v přímém směru ale funguje také v zatáčkách. Tímto systémem jsou vybavena cestovní endura 1190 Adventure a Adventure R od modelového roku 2014, ale ani majitelé s loňským rokem výroby nebudou ochuzeni. KTM jim nabízí dodatečnou montáž MSC.

Stabilizační systém KTM dostupný i pro loňské modely
MSC je vlastně takové lepší ABS, které vyhodnocuje mnohem víc informací než standardní systémy. Kromě rychlosti otáčení obou kol pracuje s údaji od senzorů podélného a příčného náklonu, jiná čidla zase sledují jako silou jezdec v dané chvíli působí na brzdovou páčku nebo pedál, a další měří aktuální zrychlení.
Díky tomu může MSC zamezit i podklouznutí kola při brzdění v náklonu, narovnávání motorky při brzdění v náklonu nebo dokonce převrácení motorky při nouzovém brzdění. Zároveň se chová jako kontrola trakce a antiwheelie systém.
Za cenu 10760 Kč si teď mohou majitelé KTM 1190 Adventure a Adventure R 2013 tuto vychytávku nechat do své motorky domontovat u každého dealera KTM. Celá operace spočívá v nahrání nového softwaru a trvá asi hodinu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist