Ducati ukázala první obrázky Streetfighteru V4! Co o něm víme?

Podle očekávání skoro nic. Ducati uvolnila akorát čtyři fotky. Důležité ovšem je, že konečně oficiálně potvrdila to, o čem si brabci cvrlikají na střeše již několik měsíců.

My jsme o spekulacích ohledně Streetfighteru V4 psali na konci ledna v tomto článku. Podnětem samozřejmě byla parádní stavba italských Officine GP Design, ovšem daleko důležitější nám přišla zpráva o tom, že je Ducati přihlášená na červnový Pikes Peak International Hill Climb s blíže nespecifikovaným motocyklem. Do toho loňské prohlášení šéfa značky Claudia Domenicaliho o dalších plánovaných modelech s motorem V4…

A vlastně nám přijde skoro líto, že jsme se tak trefili a je to bez překvapení. Slavný „závod do oblak“ Pikes Peak se jede poslední červnový víkend a Ducati včera potvrdila, že se tam zúčastní s prototypem Streetfighteru V4. To bude takový křest ohněm. Závodit na něm bude Carlin Dunne, což je týpek, který tady dokázal vyhrát už čtyřikrát, většinou na Multistradě. Ducati by se samozřejmě moc hodilo, kdyby přidal ještě jedno vítězství, a upřímně Carlinovi tuhle odpovědnost nezávidíme. Jasně, určitě mu řeknou, ať jede, jak chce, že na tom nesejde… Ale znáte to. Jaké lepší promo si pro přicházející model můžete vymyslet než vítězství v takovémhle závodě?

Motorka, kterou na Pikes Peaku uvidíme, bude už prakticky hotová sériovka. Sice bude vyvedena v „pixelovém“ designu ze studia Centro Stile Ducati, jenže jak výrobce říká, nebude to proto, aby se zamaskovaly její tvary, jak se to u prototypů dělá, nýbrž naopak, aby se zdůraznily a bylo zřetelně vidět, jak bude motorka ve finále vypadat. Stejně jako původní Streetfighter, i vé-čtyřka by měla být prostě svlečený superbike, nyní tedy Panigale V4 s motorem Desmosedici Stradale o objemu 1100 kubíků, akorát doplněná o vysoká široká řídítka a aerodynamické prvky, jaké jen naháč může mít.

Už teď je jasné, že tohle bude prostě psycho. Ostatně, to byl původní Streetfighter taky. Ten měl jen trochu snížený výkon proti superbiku  a domníváme se, že Ducati u V4 bude chtít mít „aspoň“ těch magických 200 koní, byť od příštího roku kvůli Euro 5 bude zase těžší kobyly z motorů dolovat. Oukej, MV Agusta Brutale 1000 je má taky, jenže tady budeme cenově i produkčně na trochu jiné úrovni. Design odpovídá zaměření, nejen internetová fóra určitě brzy začnou plnit diskuse na téma aerodynamických křidélek – ty má Streetfighter V4 po dvou na každé straně a jsme přesvědčeni, že je sem Ducati nedala jen tak pro nic za nic. Tohle asi bude moc zlý… Jak moc, na to si budeme muset počkat do listopadu na veletrh EICMA. Tam bude představena sériová podoba Streetfighteru V4, jenž bude jednou z hlavních hvězd nabídky Ducati pro rok 2020. K dealerům by se prý měl dostat v březnu.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 45 Kč od 15 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):
Motokatalog.czTOPlist