Eicma: Derbi 2007

Poměrně rozsáhlou expozici představila rovněž značka Derbi. Ta poutala pozornost především novým modelem Mulhacen 659. Na výstavě jej předvedla hned ve třech verzích.

Eicma: Derbi 2007
Do výroby však zatím jde pouze Mulhacen 659 Café. Mulhacen 659 Hot Bob a Mulhacen 659 X-Vision byly představeny pouze jako prototyp. Motocykl je poháněn spolehlivým jednoválcovým motorem Yamaha-Minarelli o objemu 659 ccm se 4 ventily. Parametry vyhovuje nové normě Euro3. Zajímavý nahatý vzhled podtrhují především vyplétaná kola a značně veliká postranně vedená koncovka výfuku. Vpředu je použita 43 mm převrácená vidlice Marzocchi.

Osobně mě upoutal tento model v prototypu X-Vision, který je vybaven kamerami a jezdec si tak může nahrávat jízdu a vracet se k záběrům v poklidu domova.


Ve 125 poutaly v expozici především modely osazené novým kapalinou chlazeným čtyřtaktním motorem s čtyřventilovou technikou, který byl vyvinut v Piaggio Group. Motor samozřejmě rovněž splňuje normu Euro3 a výkonově je na hranici 15 k. Vybaven je šestistupňovou převodovkou. Na výstavě byl představen ve třech modelech a to Cross City 125, Terra 125 a v prototypu Freexter 125.

Cross City 125
Freexter 125Za osvědčenou klasiku by se dal považovat model Senda Terra, který navazuje na velice úspěšnou řadu svých předchůdců. Jedná se o velice univerzální zcela nový praktický motocykl, kterému se kromě techniky nedá upřít i velice vydařený vzhled. V představeném červeném provedení vypadal opravdu pěkně. V roce 2007 výrobce plánuje i variantu s motorem o objemu 200 ccm. Prototyp Freexter jen dokazoval, co všechno je možné dosáhnout použitím nejrůznějších komponent a úprav, jednalo se spíše o takové designové cvičení, nicméně celek a především potom zadní svítilna vypadala úžasně.

Terra 125Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist