Miláno 2008: Výrobci přileb

Výstava v Miláně je známa i širokým zastoupením firem v oblasti motocyklového příslušenství a doplňků. Kromě motocyklů samotných jsme tedy věnovali nějaký čas právě tomuto odvětví motocyklové branže. První článek a fotogalerii budeme věnovat nejzásadnější součásti výbavy jezdce a to je motocyklová přilba.

Miláno 2008: Výrobci přileb

Kapitoly článku

Caberg

Tato značka je u nás známá především vyklápěcími modely. V Miláně se předvedl další zástupce tohoto typu helem, oblíbeného především cestovateli a jezdci s brýlemi. Nástupce populárního modelu Justissimo GT, novinka s názvem Sintesi, samozřejmě obsahuje další charakteristický prvek této značky, vysouvací sluneční clonu. Podle výrobce tato přilba nabízí nižší odpor proti větru, homologaci jako integrálka i jetka a možnost vybavení interkomem Bluetooth.

Video:


Caberg se ale stále více angažuje také v kategorii sportovních helem, což dokazuje špičkový model V2X carbon s nízkou hmotností a vysokou pevností. I zde je k dispozici výsuvný sluneční clona. Kromě obvyklých barev firma pošle na trh také omezenou edici na oslavu 35. výročí této značky.

Shark

Francouzský Shark slaví letos 20 let od založení firmy. V roce 1988 přišel na trh tehdy s novou přilbou XRC. Jako výroční model k tomuto datu a počátku byla připravena nová přilba pod označením RSR2 Carbon. Ta s hmotností kolem 1290 g a udávanými parametry patří mezi špičku v oboru.Střední proud vyšší kategorie zastupují modely RSF3 a RSI.
Mezi vyklápěčkami nás po loni představené řadě Evoline zaujal model termoplastový model modulární přilby Openline.
Zajímavostí byl také stylový model RSF3 MIURA & LODGE - otevřených kožených helem sice byla na výstavě spousta, ale shark jako jediný předvedl integrálku s vkusným koženým lemováním. Pro jízdy ve stylu café-racer to může být docela lákavé.Lazer

Českých značek bylo letos v Miláně pomálu, o to větší radost jsme měli z expozice přileb Lazer, které se vyrábí v České republice. Značka zde prezentovala novou technologii SuperSkin, která zvyšuje bezpečnost tím, že omezuje tzv „rotační poranění hlavy“. Většina nárazů při nehodách totiž probíhá šikmo na překážku a rychlé otočení hlavy má za následek poranění mozku. Lazer proto své helmy opatřuje posuvnou membránou SuperSkin, která absorbuje energii šikmého nárazu a zpomalí jej tak, aby se omezilo riziko poranění mozku.
Ale konec složitých popisů, podívejte se na následující video a vše vám bude jasné.


Shoei

V expozici tohoto světového výrobce nás zaujala především offroad novinka pod označením VFX-W a integrálka X-Spirit. Tu na hlavě vozí takové veličiny motoristického sportu jako třeba Chris Vermeulen, Mika Kallio, Thomas Lüthi nebo Yukio Kagayama. Zajímavostí expozice byla rovněž improvizovaná dílna.

Torneo

Jedná se o velice vydařené motocyklové přilby, založené na základě značky Osbe. Firma Torneo však jednotlivé kousky dohnala k dokonalosti, pohrála si s nimi a dala jim poněkud sportovnější míčový nádech.
Designem a zpracováním jde o velice kvalitní záležitosti. Celý projekt byl nastartován v roce 1999 a stojí za ním designéři z Turína Pierpaolo Barra, Matteo Tampone a Andrea Righetti.


Suomy

U Suomy byla k vidění nová modulární vyklápěčka pod označením D2O. Na první pohled sportovní přilba by podle výrobce měla vynikat především všestranností a pohodlím. Samozřejmostí je dobrá ventilace, plexi je z netříštivého Lexanu a antialergenní vyjímatelná výstelka z mikrovláken. Chystá se provedení v černé, matné černé, stříbrné a bílé barvě. Viděli jsme zde i předvýrobní verzi s květovaným vzorem, ale nasazení tohoto barevného provedení je zatím otázkou, základní barevné provedení ovšem určitě doplní ještě jedna “divočejší“ barevná kombinace. Přilbu bude možno rovněž dovybavit SCS komunikačním systémem, který v sobě skrývá Bluetooth, intercom a FM rádio.
Druhou zajímavou přilbou v expozici, která nás zaujala byla limitovaná série pod označením Suomy Vandal Troy Bayliss replica. Jak název napovídá, jedná se o repliku závodní přilby na počest vítězství T.B. v seriálu WSBK. Přilba je postavena na základu sklolaminátové přilby Vandal a je vyrobena v omezené sérii ve více než výstižném počtu 1098 ks. Pořizovací cena byla stanovena na 550 eur.

Miláno 2008: Výrobci přileb


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist