ktm_duben
Ondra Klymčiw na tandemu s Vláďou: Dakar není čistej

Tak tohle byla síla! Pozvání tentokrát přijal Ondra Klymčiw a světe div se, bavili jsme se hlavně o Dakaru, který si ve stupačkách motorky střihl dokonce čtyřikrát. Ondra ho dvakrát dojel a dvakrát kvůli zranění nedokončil. Každopádně dokázal urvat skvělý výsledek, když v roce 2018 vybojovat jedenácté místo a to si zaslouží sakra velké uznání.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Tento rozhovor si nenechte ujít a stoprocentně si stáhněte kompletní hodinovou verzi ve formátu mp3, protože bezprostřední vyprávění stojí za to. Ondra vypráví o tom, jak to na Dakaru chodí, jak moc velká je to politika a jaké pravidla se chystají. Občas je to velká legrace, ovšem dost často dojde na hodně těžké věci, které člověku hlava nebere.

Velice zajímavý je Ondrův pohled na Dakar očima top závodníka, který vždycky jel rallye vyhrát, ale také z pohledu šéfa týmu, který dobře zná zákulisí a předává zkušenosti svým jezdcům. Jak říká, kruh se uzavřel a na Dakar se jako jezdec nepodívá, protože těžký pád, který jen tak tak přežil, zanechal velké následky. Není tedy divu, že se doktoři na Ondru dívají, jako na chodící úkaz a také to, že psycholog jen valí oči.

O čem se mluvilo:

  • O Dakaru a dalších rallye soutěžích
  • Jak je nutné jet doraz a díky tomu být v plné koncentraci
  • O pravidlech a restrikcích, které organizátor připravuje
  • Jak závodníci drží při sobě
  • O těžkém zranění a návratu na motorku

Přečtěte si také:

 

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 22 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist